Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Z łezką w oku żegnaliśmy odchodzących szóstoklasistów. Montaż słowno-muzyczny wzbogacony został filmem z udziałem uczniów w reżyserii p. Agnieszki Czerwińskiej (montaż/operator kamery/asystent reżysera: Dominika Koźmińska). Gratulowaliśmy także tym, którzy szczególnie wyróżnili się nauką, Czytaj dalej »

Dzień Rodziców w klasie I a

W ramach obchodów Tygodnia Rodziny w klasie I a zorganizowano spotkanie z rodzicami . Z dużym przejęciem wszyscy oczekiwali na przybycie szanownych gości. Uczniowie zaprezentowali rodzicom montaż słowno – muzyczny, zabawy integracyjne. Czytaj dalej »

Wycieczka Toruń-Bydgoszcz

W dniach 04.06.- 06.06.2014 r. odbyła się, zorganizowana przez panią Elżbietę Salę-Podsiadły,  wycieczka klas IV – VI do Torunia i Bydgoszczy. Wyruszyliśmy w dobrych humorach wcześnie rano w środę. Pierwszą atrakcją turystyczną Czytaj dalej »

Wycieczka na Farmę Iluzji – klasa V b

2 czerwca uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią Dominiką Koźmińską z okazji Dnia Dziecka pojechali na wycieczkę na Farmę Iluzji w Mościskach. Po drodze odwiedziliśmy Dęblin, gdzie podziwialiśmy samoloty oraz wystawę Czytaj dalej »

Wycieczka do skansenu i seminarium w Radomiu

Z okazji Dnia Dziecka rodzice klas drugich i I a ufundowali dzieciakom wyjazd do skansenu. Tam zapoznaliśmy się z różnymi obiektami i historią budowli. Największy zachwyt i wiele śmiechu sprawiło odkrywanie przeznaczenia Czytaj dalej »

 

Dzień Nauczyciela

sowa


Drodzy Uczniowie! Bardzo dziękujemy Wam za wszystkie życzenia jakie dostaliśmy w dniu naszego święta. Cieszymy się, że doceniacie starania jakie wkładamy w Wasz rozwój. Oto bukiet z linijek, kątomierzy, strugaczek… – wykonany przez klasę V a.

bukiet z ramką

Dziecięce Pasje

blekitna_gwiazda

Rozpoczynamy nowy cykl: Dziecięce Pasje. Będziemy w nim prezentować prace Naszych uzdolnionych uczniów, którzy wolne chwile spędzają ciekawie i rozwijają swoje talenty. Poprzednie osiągnięcia w zakładce “Uczniowie” pod nazwą “uczniowskie pomysły”.

Dzisiaj krzyżówka przygotowana przez Piotra Kiciora z III klasy!

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

zwierzeta-radom

Uczniów naszej szkoły jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W RADOMIU. Karmę dla psów, kotów lub ciepłe koce prosimy o złożenie u Pani Teresy Leśniewskiej lub na świetlicy szkolnej do dnia 24.10.2014 r.  Z góry dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w pomoc dla bezdomnych zwierząt.

Uwaga konkurs!

logo-wzorowa-lazienka

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE
Nasza szkoła przystąpiła do programu „Wzorowa łazienka”. Każdy z nas wie jak bardzo jest nam potrzebny remont łazienek, na który nie mamy pieniędzy. Nadarzyła się okazja – Firma Unilever Polska Sp. z o.o. zorganizowała konkurs! Wystarczy przygotować galerię prac. Mogą to być zwyczajne prace plastyczne (format A3), lub tekstowe – wiersze i opowiadania związane z tematyką łazienki.
Po wykonaniu pracy przez ucznia, my ją umieścimy na stronie konkursu. Następnie należy głosować na stronie www.wzorowalazienka.pl wybierając PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Im więcej głosów tym większe szanse (należy kliknąć zakładkę zagłosuj, następnie potwierdzić głos klikając w link, który przyjdzie na naszą pocztę. Prosimy o codzienne głosowanie!). Prace należy składać u wychowawców. Za publikację prac na stronie odpowiedzialne są Dominika Koźmińska i Anna Pietras.
Głosujcie codziennie do 10 grudnia 2014 i namawiajcie do oddawania głosów rodziców znajomych koleżanki i kolegów.
Liczymy na Was!!!
Za wszystkie głosy z góry DZIĘKUJEMY:)

ZAPRASZAMY DO KONKURSU FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNEGO „BARWY JESIENI” 2014

liscie-jesien
  • Konkurs jest otwarty dla wszystkich lubiących malować  i fotografować.
  • Każdy uczestnik zgłasza 1 fotografię oraz/lub 1 pracę plastyczną.
  • Do konkursu przyjmowane są prace inspirowane tematyką jesieni. Zdjęcia i prace plastyczne powinny w oryginalny sposób ukazywać walory, specyfikę, niepowtarzalność  i wyjątkowość przyrody  o tej porze roku.
  • Fotografie – technika wykonania  dowolna. Zdjęcia powinny być dobrej jakości, tak aby możliwe było wydrukowanie  ich.
  • Prace plastyczne – mogą być wykonane dowolną techniką i mieć wielkość A4. Każda praca powinna, na odwrocie, zostać opisana  w następujący sposób: imię i nazwisko autora, klasa, tytuł pracy.
  • Prace należy składać do 24 października 2014 r. w świetlicy szkolnej.
  • Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na akademii z okazji 11 listopada.

Organizatorzy: Katarzyna Knapinska, Anna Pietras

Wycieczka klasy IV a i Va do Ujazdu, Kurozwęk i Pacanowa

DSCF4072

Dnia 7 października 2014 r. z okazji Dnia Chłopaka klasy IVa i Va wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę.

Pierwszym punktem programu były ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe, którego lata świetności przypadały na koniec XVII w. Zamek został zbudowany na planie kalendarza: 4 baszty jak 4 pory roku, 12 sal jak 12 miesięcy, 52 komnaty jak 52 tygodnie w roku, 366 okien jak 366 dni. 

Ewaluacja

wykrzykink

Szanowni Państwo!

Rodziców zainteresowanych wypełnieniem ankiety ewaluacyjnej  w szkole, informujemy, że będzie można tego dokonać 6.10.2014r. w godzinach 15.00 – 18.00. Zapraszamy w tych godzinach do pracowni informatycznej – sala nr 11. Pomocą informatyczną służy wówczas Pani Dominika Koźmińska.

Samorząd uczniowski wybrany!!!

urna-wyborcza

W dniu 1 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu wzięli wszyscy uczniowie z klas III -VI. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Konkurencja była dość wysoka, bo w szranki stanęło aż 11 uczniów. A oto wyniki:

Przewodniczący Szkoły: Michał Wesołowski kl. VI a (49 głosy)

Zastępca: Magdalena Kaczor kl. Va (44 głosy)

Sekretarz : Martyna Kutkowska kl. VI a (34 głosy)

Ewaluacja

Drodzy rodzice! Zapraszamy 6 października o godz. 18:00

skan pismo

Koncepcja pracy szkoły

Podczas sierpniowego zebrania rady pedagogicznej nauczyciele wystąpili z propozycją, aby Koncepcję pracy szkoły przedstawić w  “przyjaźniejszej”, czytelniejszej dla wszystkich formie – mapy myśli.
Projekt graficzny naszej Koncepcji pracy szkoły przygotowała Pani Ewa Banaszczyk

Koncepcja pracy szkoły