Wszyscy dla wszystkich

Przedstawiciele SU mieli możliwość spotkać się z podopiecznymi stowarzyszenia WTZ POZYTYWNI. Celem tych odwiedzin było wzbudzenie wzajemnego zrozumienia oraz niwelowanie stereotypów i przesądów. Dzięki temu dzieci z naszej szkoły mogły w sposób Czytaj dalej »

W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona kwesta, której celem, było zdobycie środków na cele charytatywne. Dzięki zebranym pieniądzom mogliśmy uszczęśliwić rodziny naszych uczniów. Łącznie zebraliśmy 900 zł. Jednak przedsięwzięcie to nie Czytaj dalej »

WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO I SCHRONISKA W RADOMIU

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie klas czwartych. 20 grudnia mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje radomskie lotnisko, obejrzeć pomieszczenia niedostępne na co dzień dla podróżnych oraz wysłuchać informacji Czytaj dalej »

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wosp

Wszyscy dla wszystkich

male

Przedstawiciele SU mieli możliwość spotkać się z podopiecznymi stowarzyszenia WTZ POZYTYWNI. Celem tych odwiedzin było wzbudzenie wzajemnego zrozumienia oraz niwelowanie stereotypów i przesądów. Dzięki temu dzieci z naszej szkoły mogły w sposób praktyczny rozwijać poczucie własnej tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności. Wizyta w stowarzyszeniu pozwoliła naszym uczniom na bardziej świadome podejście do tematu niesienia pomocy w różnych sytuacjach, uczyła dostrzegania innych.

W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona kwesta, której celem, było zdobycie środków na cele charytatywne. Dzięki zebranym pieniądzom mogliśmy uszczęśliwić rodziny naszych uczniów. Łącznie zebraliśmy 900 zł. Jednak przedsięwzięcie to nie udałoby się, gdyby nieodzowna pomoc pani Elżbiety Wójcickiej, która przygotowała ponad 1000 piernikowych ciasteczek przeznaczonych na kwestę. Za jej wrażliwość i bezinteresowność pragniemy złożyć najszczersze podziękowania. Wierząc, że człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innym, dziękujemy pani Elżbiecie za przykład do naśladowania, za jej serce i życzliwość.

WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO I SCHRONISKA W RADOMIU

male

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie klas czwartych. 20 grudnia mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje radomskie lotnisko, obejrzeć pomieszczenia niedostępne na co dzień dla podróżnych oraz wysłuchać informacji niezbędnych dla „przyszłych” korzystających z obiektu. Następnie odwiedzili schronisko, gdzie przekazali zebraną w szkole karmę dla zwierząt. Wycieczkę zakończył spacer ulicą Żeromskiego, na której podziwiać mogli świąteczne dekoracje świetlne oraz szopkę bożonarodzeniową. 

odwozy-wigilia

Mikołajkowy wyjazd do Warszawy

male

12 grudnia uczniowie klasy 4a i 4b wraz z opiekunkami p. A. Urbańską, p. A. Czerwińską i p. I. Falkiewicz wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było przedstawienie „Królowa Śniegu” w Teatrze Buffo. Był to magiczny spektakl, który zachwycał niezwykłą muzyką, piosenkami, które pozwoliły jeszcze lepiej poznać bohaterów baśni Andersena i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

MIKOŁAJKOWA WIZYTA U EWELINKI I RAFAŁA

mmale

6 grudnia jest dniem niezwykle wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. To właśnie tego dnia Święty Mikołaj spotyka się z nimi i rozdaje prezenty. Również w tym roku Mikołaj zawitał w progi naszej szkoły, ale także pojawił się w domach uczniów objętych indywidualnym nauczaniem, czyli u Ewelinki i Rafała.

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

logo-wolontariat

Wolontariusze to wyjątkowe osoby, które dobrowolnie i świadomie angażują się w pracę na rzecz innych osób. Bezinteresowna chęć niesienia pomocy jest szlachetną postawą, zasługującą na podziw. Dlatego 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Finał Tygodnia Tolerancji i Życzliwości

dzien-zyczliwosci

Przez cały tydzień nasi uczniowie mogli zmierzyć się z niełatwą sztuka bycia tolerancyjnym i szanującym innych. Ochoczo brali udział we wszystkich akcjach i z niecierpliwością czekali na finałowe podsumowanie tygodnia. Dla wszystkich życzliwych i tolerancyjnych SU przygotował zabawę andrzejkową, na której wszyscy mogli poczuć się wyjątkowi.

List od królowej Elżbiety II

krolowa

W ostatnich dniach naszą szkołę spotkał nie lada zaszczyt. Dotarł do nas bowiem list od królowej angielskiej Elżbiety II.

Otrzymana wiadomość to odpowiedź  na list napisany przez uczniów byłej już klasy VI a na zajęciach języka angielskiego z panią Magdaleną Gębską. Uczniowie wspomnieli w nim o swojej szkole, miejscowości, o tym, że na lekcjach języka angielskiego poznają informacje na temat brytyjskiej monarchii. Do listu uczniowie dołączyli zdjęcie swojej klasy. Głównym celem listu było jednak złożenie życzeń królowej z okazji jej 90-tych urodzin.