Pierwszakowa rodzina!

Pierwszy miesiąc szkoły już za nami. Wrzesień to szczególnie trudny miesiąc dla pierwszaków. To czas kiedy wdrażają się do nowej pracy, poznają nowych kolegów, nową panią, każdy dzień jest dla nich wyzwaniem. Czytaj dalej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Szkolnego Koła Wolontariatu (SKW)

Na początku września 2016 r., został ogłoszony konkurs na projekt logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszyscy chętni uczniowie z  klas 3-6 mieli za zadanie stworzyć samodzielnie lub  w zespołach 3-4 osobowych rysunek na Czytaj dalej »

Cena biletu na gimbus od listopada wynosi 25 zł Czytaj dalej »

Wizyta w książkowym skarbcu Ali Baby

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów imienin biblioteki przygotowano szereg imprez i lekcji bibliotecznych. Przez cały październik organizowane są „Bajkowe przerwy”, podczas których uczniowie klas starszych czytają młodszym kolegom Czytaj dalej »

Wycieczka do piekarni

Szkolne koło podróżnika oraz dzieci ze świetlicy miały dziś możliwość obejrzenia kulisów piekarni pani Beaty Chełmińskiej. Uczniowie poznali tajniki wypieku pysznego pieczywa. Dzieci z wielką ciekawością śledziły etapy powstawania gotowego wyrobu. Zobaczyły Czytaj dalej »

 

Pierwszakowa rodzina!

Pierwszy miesiąc szkoły już za nami. Wrzesień to szczególnie trudny miesiąc dla pierwszaków. To czas kiedy wdrażają się do nowej pracy, poznają nowych kolegów, nową panią, każdy dzień jest dla nich wyzwaniem. Po tym okresie adaptacyjnym razem z Samorządem Uczniowskim, chcieliśmy pokazać najmłodszym jak wspaniale, rodzinnie i wesoło może być w szkole. Przedstawiciele SU, razem z opiekunami przygotowali dla pierwszaków gry i zabawy integracyjne, które zamieniły zwykły dzień w czas frajdy, relaksu i odskoczni od codziennych obowiązków. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę zabaw. Były zabawy z chustą animacyjną, tańce, balonowe szaleństwo i oczywiście słodkie niespodzianki. Dzieci mogły poczuć się jak w domu, wśród bliskich i życzliwych sobie osób.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Szkolnego Koła Wolontariatu (SKW)

logo-wolontariat

Na początku września 2016 r., został ogłoszony konkurs na projekt logo Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wszyscy chętni uczniowie z  klas 3-6 mieli za zadanie stworzyć samodzielnie lub  w zespołach 3-4 osobowych rysunek na kartce A4 lub grafikę w postaci pliku zapisanego na płycie CD. Logo zgłoszone do konkursu powinno być oryginalne, łatwo zapamiętywane i nie  naruszać praw autorskich lub praw do znaku towarowego.

do szkoły

Cena biletu na gimbus od listopada wynosi 25 zł

Wizyta w książkowym skarbcu Ali Baby

14632605_857392074361584_1369042250_o

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów imienin biblioteki przygotowano szereg imprez i lekcji bibliotecznych.

Przez cały październik organizowane są „Bajkowe przerwy”, podczas których uczniowie klas starszych czytają młodszym kolegom bajki, bajeczki, wierszyki. W bibliotece przygotowano także wystawę „Uczniowie o książce” oraz „Ulubione książki z dzieciństwa naszych nauczycieli”.

Wycieczka do piekarni

a-male

Szkolne koło podróżnika oraz dzieci ze świetlicy miały dziś możliwość obejrzenia kulisów piekarni pani Beaty Chełmińskiej. Uczniowie poznali tajniki wypieku pysznego pieczywa. Dzieci z wielką ciekawością śledziły etapy powstawania gotowego wyrobu. Zobaczyły specjalistyczne maszyny, ogromne miksery, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu ,,ALE SIĘ DZIAŁO!!!”

konkurs-m

Świetlica szkolna już po raz kolejny zorganizowała konkurs plastyczny, którego celem było przelanie na papier swoich niesamowitych wspomnień z wakacji. W odpowiedzi nasi uczniowie przekazali nam wyjątkowe i fascynujące prace, które przysporzyły dużego kłopotu jurorom przy wytypowaniu zwycięzców. Ostatecznie werdykt wyglądał następująco:

I miejsce – Ala Kołodziejczyk

II miejsce – Ada Łukomska

III miejsce – Natalia Wesołowska

WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Krzysztofik

Święto Latawca – Radom 2016

14550902_162429774211060_1648921996_o_m

2 10.2016r., jak co roku Aeroklub Radomski oraz Sekcja Modelarska Aeroklubu Radomskiego zorganizowali cykliczną imprezę plenerową dla młodzieży, podczas której młodzi konstruktorzy latawców rywalizowali w zawodach latawcowych o puchary ufundowane przez wójta gminy Jedlińsk - Pana Kamila Dziewierza.  Oskar Markiewicz – uczeń klasy 6b zajął 2 miejsce w kategorii: latawiec skrzynkowy własnej inwencji twórczej. Marysia Markiewicz z klasy 2 c w kategorii: latawiec płaski -puchar za wytrwałość.

“Uwaga nadwaga”

nadwagam

30 września 2016 panie dietetyczki z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Radomiu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Uwaga nadwaga” przeprowadziły prelekcje wraz z zajęciami praktycznymi w świetlicy szkolnej. Uczniowie klasy 4a i 6a przyrządzali grzanki, szaszłyki, ciasteczka owsiane i surówki pod czujnym okiem fachowców. Panie omówiły zasady zdrowego żywienia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach i chętnie wypowiadały się na temat swojej diety. Nieobce im były takie pojęcia, jak: tran, węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchały i zapamiętywały to, co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach. Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów kl.4a i 6a za przygotowanie produktów potrzebnych do realizacji warsztatów.

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ ,,SZKOŁO POMÓŻ I TY”

wolontariat

We wrześniu 2016 r., po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej ,,SZKOŁO POMÓŻ I TY”. Celem tegorocznej akcji była pomoc w zebraniu środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznego Fundacji -Daniela Czerniaka.

Europejski Dzień Języków Obcych

a-front

W ostatnim tygodniu w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo – wszystko za sprawą plakatów, przygotowanych przez uczniów klas 4-6,  poświęconych różnym krajom i językom europejskim. Plakaty miały za zadanie poszerzyć wiedzę uczniów i przygotować ich do quizów i zabaw, które odbywały się w czwartek. W czwartek (29 września), po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.