Zakończenie roku szkolnego 2015/16

Oto fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2015/16. Czytaj dalej »

Wycieczka do Farmy Iluzji

W dniu 17.06.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odwiedziły Park Iluzji znajdujący się w miejscowości Mościska.Czekało tam wiele atrakcji dla dzieci Latająca Chata Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Czytaj dalej »

DZIEŃ RODZINY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W maju i czerwcu 2016 r. w oddziałach przedszkolnych PSP im. Marii  Konopnickiej w Mazowszanach był obchodzony Dzień Rodziny. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci pokazywały swoim rodzicom własne umiejętności artystyczne Czytaj dalej »

“Jak nie czytam, jak czytam!”

W dniu 10.06.2016 r. wzięliśmy udział w akcji “Biblioteki w szkole” pt. “Jak nie czytam, jak czytam!”. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Na spotkanie przybyły wszystkie klasy, przynosząc ze sobą ulubione książki. Czytaj dalej »

Mam talent!

10 czerwca odbył się finał “Mam talent”. Do tych eliminacji awansowało po 5 prezentacji z klas młodszych i  starszych. Z klas młodszych mogliśmy podziwiać: Sonię Pfau, szalone trio Zuzia Bobrowska, Zuzia Stanowska, Emilia Kaczor, Czytaj dalej »

 

W dniu 15 września 2016 r. gimbus w kierunku Trablic, Huty Mazowszańskiej i Parznic wyjątkowo o godzinie 14.
Nie będzie gimbusa o 13.10

Sukcesy naszych zapaśników!

zapasy
Mateusz Mikołajczyk zdobył złoty medal na mistrzostwach Mazowsza oraz piąte miejsce na mistrzostwach Polski młodzików. Oskar Mikołajczyk – srebrny medalista mistrzostw Mazowsza wśród dzieci, wielokrotny medalista zawodów ogólnopolskich. Igor Michalczewski został złotym medalistą mistrzostw Mazowsza wśród dzieci. Wszyscy trenują pod opieką p.Sylwestra Kulińskiego. Serdecznie gratulujemy!

d dzieci trener Sylwester Kuliński

„Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”

aaanaglowek

W dniu 9 września 2016 roku pod opieką pani Anety Urbańskiej i Anny Pietras odbyła się wycieczka uczniów klasy IVA i świetlicy szkolnej do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu na wystawę grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”.

Rozkład jazdy autobusów w PSP w Mazowszanach

1339487389gimbus

Rozkład jazdy autobusów w PSP w Mazowszanach od dnia 02.09.2016r.

Przywóz

6.55 – Parznice od str. Kowali, Majówka, Parznice w str. Bardzic

7.10 -Trablice (kapliczka), Trablice w str. kościoła

7.30 – Huta Mazowszańska

Odwóz

kl. 0-III- Trablice, Parznice codziennie 12.20

kl.4-6

pon 14.05 – wszyscy

wt. 14.05 – wszyscy

śr. 13.10 – Parznice, Trablice

14.05 – Huta Mazowszańska

czw. 13.10 – wszyscy

pt. 13.10 – wszyscy

Nowy rok szkolny!

do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016 r. o godz. 9:00 na placu przed szkołą.

Zakończenie roku szkolnego 2015/16

DSCF8381

Oto fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2015/16.

Wycieczka do Farmy Iluzji

male

W dniu 17.06.2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odwiedziły Park Iluzji znajdujący się w miejscowości Mościska.
Czekało tam wiele atrakcji dla dzieci Latająca Chata Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Labirynt Luster, Zakręcony Domek, Wesoły Plac Zabaw. 
Przywiozły do domu śliczne pamiątki i uśmiechy na buziach. Sądzimy, że wycieczka była udana!

DZIEŃ RODZINY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

13569789_1060755764010408_612687226_o

W maju i czerwcu 2016 r. w oddziałach przedszkolnych PSP im. Marii  Konopnickiej w Mazowszanach był obchodzony Dzień Rodziny.

Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci pokazywały swoim rodzicom własne umiejętności artystyczne i uczucia  występując dla nich. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wcielały się w role rodziców w inscenizacji. Duże wzruszenie wśród rodziców wzbudziły podarunki – upominki dla taty i mamy własnoręcznie wykonane przez dzieci. Po występie dzieci zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw i na wspólny poczęstunek.

Oto krótkie fotorelacje z Dnia Rodziny w oddziałach 0a,0b,0c i 0d.

“Jak nie czytam, jak czytam!”

czytanie male

W dniu 10.06.2016 r. wzięliśmy udział w akcji “Biblioteki w szkole” pt. “Jak nie czytam, jak czytam!”.
Zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Na spotkanie przybyły wszystkie klasy, przynosząc ze sobą ulubione książki. Nie było wśród nas osób, która przyniosłaby tę samą książkę! Wśród ulubionych znalazły się też opowiadania zawarte w podręczniku do języka polskiego. Zerkaliśmy z zainteresowaniem na książki przyniesione przez kolegów. Piękny był to widok! Prawie 300 dzieci czytających jednocześnie!

Mam talent!

DSCF7307

10 czerwca odbył się finał “Mam talent”. Do tych eliminacji awansowało po 5 prezentacji z klas młodszych i  starszych. Z klas młodszych mogliśmy podziwiać: Sonię Pfau, szalone trio Zuzia Bobrowska, Zuzia Stanowska, Emilia Kaczor, a następnie Julię Wasilak w bardzo energicznych tańcach, usłyszeliśmy znakomitą recytację w wykonaniu Amelii Mędrek oraz wokalny popis Mai Łukomskiej i Amelii Krok. W kategorii klas starszych wystąpili: Krystian Gajda – gra na keyboardzie, Agnieszka Micuda – śpiew, Krzysztof Kępka – sztuczki karciane, kabaret a składzie: Weronika Wójcicka, Julia Kłys, Justyna Chrząszcz, Martyna Wyrwich oraz Bartosz Głogowski – mistrz kostki Rubika. Jury (Julia Bogacz, Mikołaj Czajkowski, Konrad Kołsut). Na podium stanęli: z młodszych klas trio taneczne: Zuzia Bobrowska, Zuzia Stankowska, Emilia Kaczor oraz z klas starszych: Agnieszka Micuda, która wzruszyła publiczność do łez. Wyróżnienie otrzymał Krystian Gajda.