Kulig w Muzeum Wsi Radomskiej

Ostatniego dnia I semestru 2016/2017 roku w słoneczny, ale mroźny dzień uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz członkowie klubu podróżnika udali się na kulig do Muzeum Wsi Radomskiej. Pomiędzy starymi chałupami, dworem, kuźnią, Czytaj dalej »

W dniu 24 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła kontrola przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu . Wizytatorzy na zebraniach przeprowadzili wśród rodziców anonimową ankietę. Celem badania Czytaj dalej »

Dzień Języka Polskiego

Dnia 7 lutego 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Odbywał się on pod hasłem “Raz na ludowo!” Klasy młodsze pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycielki plastyki wykonały ilustracje do Czytaj dalej »

Julia, absolwentka naszej szkoły pilnie potrzebuje finansowego wsparcia. Zmaga się z bardzo ciężką wadą serca i codziennie walczy o normalne życie. Pozwólmy jej cieszyć się każdym dniem. Pomóżmy rodzicom spełnić Julii marzenie Czytaj dalej »

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

25 stycznia 2017 r. uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Dzieci spotkały się w tym dniu z bajkowymi postaciami, które Czytaj dalej »

 

Kulig w Muzeum Wsi Radomskiej

afront

Ostatniego dnia I semestru 2016/2017 roku w słoneczny, ale mroźny dzień uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz członkowie klubu podróżnika udali się na kulig do Muzeum Wsi Radomskiej.

Pomiędzy starymi chałupami, dworem, kuźnią, wiatrakami i młynami przemieszczaliśmy się na saniach, zwiedzając, ale też w praktyce poznając starą polską wieś. Zmarznięci, ale szczęśliwi dotarliśmy do przygotowanego dla nas już wcześniej ogniska, na którym piekliśmy kiełbaski, chleb oraz raczyliśmy się gorącą herbatą. Zabawom na śniegu nie było końca.

logoszkoły2

W dniu 24 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła kontrola przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu . Wizytatorzy na zebraniach przeprowadzili wśród rodziców anonimową ankietę. Celem badania było sprawdzenie stopnia zadowolenia rodziców z działań podejmowanych przez szkołę oraz relacji pomiędzy członkami społeczności szkolnej.  W ankiecie wzięło udział 148 rodziców.  Oto wyniki ankiety:

Dzień Języka Polskiego

małefront
Dnia 7 lutego 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Odbywał się on pod hasłem “Raz na ludowo!”
Klasy młodsze pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycielki plastyki wykonały ilustracje do wybranej polskiej legendy. Zwyciężyła praca Emilii Małoczek z kl. 3a, 2. miejsce przypadło Filipowi Lisowi z kl. 1b, a 3. miejsce zajęła Maja Spasińska z kl. 3c. Wyróżnienia otrzymali: Dominik Romanowski z kl. 1b, Maja Sulima i Aleksander Więcaszek z kl. 2c oraz Alicja Makowska i Mateusz Błędowski z kl. 3b. Najlepsze prace (spośród 78) wystawione zostały w szkolnej Galerii.

16343759_865953990212854_247781923_n

Julia, absolwentka naszej szkoły pilnie potrzebuje finansowego wsparcia. Zmaga się z bardzo ciężką wadą serca i codziennie walczy o normalne życie. Pozwólmy jej cieszyć się każdym dniem. Pomóżmy rodzicom spełnić Julii marzenie o byciu zdrową. W niedługim czasie Julia musi przejść bardzo poważną operację serca w niemieckiej klinice w Munster, niestety rodziców nie stać na pokrycie kosztów tej operacji.  Wszystkich, którym nie jest obojętny los ciężko chorej dziewczyny prosimy o wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać na konto fundacji Cor Infantis 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem “Julia Dziurzyńska”. Można wejść na stronę www.siepomaga.pl/juliadziurzynska oraz wysyłać sms-y o treści S5409 pod numer 72365. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

małefront

25 stycznia 2017 r. uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Dzieci spotkały się w tym dniu z bajkowymi postaciami, które zaprosiły je do „świata książki”, a uroczystego pasowania dokonała Królowa Książka. Oto fotorelacja z tej uroczystości.

INTEGRACYJNY WYJAZD WOLONTARIUSZY

logo wolontariat

25 stycznia  2017r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Kręgielni Platinium  oraz Restauracji  Mc’Donalds  w Radomiu.

Wspólna zabawa pozwoliła na lepsze poznanie się oraz ciekawe i miłe  spędzenie czasu.

Cieszymy się, że wyjazd  ten pomógł naszym wolontariuszom zregenerować siły przed kolejnymi, charytatywnymi akcjami i zbiórkami na rzecz potrzebujących.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wosp2

15 stycznia 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w 25 ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę Małgorzata Bogacz oraz Oliwia Kołodziejczyk pod opieką p. Anny Pijarskiej i p. Marty Zaniat kwestowały na rzecz dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Jasełka

małe

W grudniu 2016 r. i styczniu 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych PSP im. M. Konopnickiej w Mazowszanach występowały w uroczystych jasełkach. Tytuł inscenizacji „Ach, co za noc!” doskonale oddaje nastrój tego występu. Piękny śpiew chóru aniołów, recytacja i gra aktorska dzieci wcielających się w role Maryi, Józefa, Trzech Króli, pasterzy, owczarka, owieczek, kóz, woła oraz niedźwiedzia – diabła urzekła publiczność.

Wszyscy dla wszystkich

male

Przedstawiciele SU mieli możliwość spotkać się z podopiecznymi stowarzyszenia WTZ POZYTYWNI. Celem tych odwiedzin było wzbudzenie wzajemnego zrozumienia oraz niwelowanie stereotypów i przesądów. Dzięki temu dzieci z naszej szkoły mogły w sposób praktyczny rozwijać poczucie własnej tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności. Wizyta w stowarzyszeniu pozwoliła naszym uczniom na bardziej świadome podejście do tematu niesienia pomocy w różnych sytuacjach, uczyła dostrzegania innych.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI

logo wolontariat

W listopadzie i grudniu 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę elektrośmieci, czyli  zużytego i starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. lodówki, pralki, żelazka, miksery, odtwarzacze video, komputery, telewizory, odkurzacze, telefony komórkowe, zabawki elektroniczne, konsole do gier, a także świetlówki i żarówki energooszczędne. Akcja prowadzona była ze względu na to, że elektrośmieci nie powinny być  składowane w domu, garażu lub na podwórku, ani samodzielnie rozbierane na części, ponieważ w mechanizmach tych urządzeń zawarte są różne niebezpieczne i trujące substancje,  które zanieczyszczają środowisko naturalne, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.