Ślubowanie pierwszoklasistów

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor More »

Uczniowie „Świętym Mikołajem”

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy po raz ósmy akcję charytatywną „Jestem Świętym Mikołajem”, której pomysłodawcą jest p. Edyta Suwała. Celem głównym jest zbiórka słodyczy i rozdanie ich w formie mikołajkowych paczek najbiedniejszym More »

Thanksgiving Day – konkurs

W każdy czwarty czwartek listopada Amerykanie obchodzą Thanksgiving Day – Święto Dziękczynienia. Tego dnia całe rodziny zasiadają do uroczystej kolacji, by wspólnie podziękować za wszystko dobre co ich w życiu spotkało. My More »

Wieczornica patriotyczna

9 listopada odbyła się w naszej szkole “Wieczornica patriotyczna”. Oto fotorelacja: More »

 

Ślubowanie pierwszoklasistów

front

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Mazowszanach ” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Uczniowie „Świętym Mikołajem”

santas-hat-43847_640

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy po raz ósmy akcję charytatywną „Jestem Świętym Mikołajem”, której pomysłodawcą jest p. Edyta Suwała.

Celem głównym jest zbiórka słodyczy i rozdanie ich w formie mikołajkowych paczek najbiedniejszym dzieciom w naszej gminie.

Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w przydzielonych im zadaniach – będą w kilku sklepach w gminie czekali na Państwa hojność;
Prosimy wszystkich o wsparcie:

16 – 17 listopada(piątek, sobota) – zbiórka w sklepach spożywczych w Kowali, Kotarwicach, Mazowszanach, Trablicach, Parznicach, Bardzicach, Maliszewie.

Z góry dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!

Thanksgiving Day – konkurs

thanks-1060205_640

W każdy czwarty czwartek listopada Amerykanie obchodzą Thanksgiving Day – Święto Dziękczynienia.

Tego dnia całe rodziny zasiadają do uroczystej kolacji, by wspólnie podziękować za wszystko dobre co ich w życiu spotkało.

My również mamy komu i za co dziękować, czy to rodzicom za miłość i troskę, czy też nauczycielom za ich trud i cierpliwość, czy może koleżankom i kolegom za pomoc i życzliwość.

Na kartce w kształcie liścia napisz (w języku angielskim) komu i za co chcesz podziękować. Swoją pracę złóż u swojego nauczyciela języka angielskiego. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zawisną na naszym Thanksgiving Tree. Na Wasze prace czekamy do Święta Dziękczynienia, które w tym roku obchodzimy 22 listopada.

Wieczornica patriotyczna

FRONT

9 listopada odbyła się w naszej szkole “Wieczornica patriotyczna”. Oto fotorelacja:

wolne

zebrania

autumn-3763897_640

konkurs mileny

kanapka

wieczornica

2 wolny