TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

16 listopada rozpoczęliśmy „TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI”. Korytarze szkolne ozdobiły plakaty promujące postawy akceptacji i serdeczności oraz naklejki z wierszykami i krótkimi rymowankami o dobrym zachowaniu. Uczniowie tego dnia ubrali się w Czytaj dalej »

Szanowni rodzice!

Z powodu dużych utrudnień podczas wjazdu i wyjazdu porannego autobusu szkolnego, zdecydowaliśmy się poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch pojazdów. W związku z tym ustawiono trzy znaki drogowe. Prosimy o dostosowanie się do Czytaj dalej »

Występ uczniów naszej szkoły w kościele w Mazowszanach

11. listopada przedstawienie „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” zaprezentowaliśmy w kościele w Mazowszanach. Zostało ono bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną społeczność. Oto fotoreportaż z tej uroczystości: Czytaj dalej »

 

makulatura

ogloszenie

TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

front

16 listopada rozpoczęliśmy „TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI”.

Korytarze szkolne ozdobiły plakaty promujące postawy akceptacji i serdeczności oraz naklejki z wierszykami i krótkimi rymowankami o dobrym zachowaniu. Uczniowie tego dnia ubrali się w stroje w wylosowanym wcześniej kolorze.

Szanowni rodzice!

wykrzyknik
Z powodu dużych utrudnień podczas wjazdu i wyjazdu porannego autobusu szkolnego, zdecydowaliśmy się poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch pojazdów. W związku z tym ustawiono trzy znaki drogowe. Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonego kierunku jazdy.

Występ uczniów naszej szkoły w kościele w Mazowszanach

15102342_890694477698010_1826057795_o

11. listopada przedstawienie „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” zaprezentowaliśmy w kościele w Mazowszanach. Zostało ono bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną społeczność.

Oto fotoreportaż z tej uroczystości:

I ty możesz zostać świętym Mikołajem…

ppnoel

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki – okazja, by podarować komuś prezent i wywołać uśmiech na jego twarzy. W związku z tym zapraszamy do udziału w akcji ,,Mikołajkowa Zbiórka Prezentów dla Osieroconych Dzieci z Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu”. Wszystkich zainteresowanych pomocą chorym dzieciom, prosimy o przekazywanie:

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

male

10. listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony niezwykle ważnemu i radosnemu wydarzeniu w historii naszego kraju – ODZYSKANIU przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

W tym roku obchodziliśmy 98. rocznicę tego wydarzenia. Korytarze szkolne i sale lekcyjne „przybrały” w tym dniu barwy narodowe, a to za sprawą gazetek okolicznościowych, flag, prac plastycznych, które przygotowali wszyscy nauczyciele wraz
z uczniami. O dekorację sali gimnastycznej zadbała Pani Ewa Banaszczyk.

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

male

 

9 listopad był wyjątkowym dniem dla naszej świetlicowej społeczności. W tym dniu grono “Wesołych Świetliczaków” powiększyło się o pierwszoklasistów. Zanim jednak dzieci zostały oficjalnie przyjęte w poczet członków świetlicy musiały wykazać się szeregiem różnych umiejętności m. in. odwagą oraz wiedzą. Na naszych śmiałków czekały próby przygotowane przez ich starsze koleżanki i kolegów z klasy IVa.

Dzień ciszy i spokoju

male

2 listopada w naszej szkole odchodziliśmy ,,Dzień ciszy i spokoju”. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami chciał przybliżyć uczniom wiedzę na temat powszechnej obecności hałasu w środowisku człowieka i jego szkodliwego wpływu na zdrowie oraz sposoby jego zmniejszania. Odbyła się prezentacja na temat hałasu, podczas której uczniowie ze zdziwieniem odkrywali jakie konsekwencje niesie za sobą to zjawisko.

Dzień Głośnego Czytania – „Z Sienkiewiczem za pan brat”

male

28. października 2016 roku z okazji imienin biblioteki odbył się Dzień Głośnego Czytania. Przyczynkiem do spotkania, na które zaproszono klasy 4- 6, był fakt, iż w tym roku obchodzimy setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Chcąc uczcić Rok Sienkiewiczowski oraz oddać hołd temu wybitnemu Polakowi, pani Aneta Urbańska, pani Elżbieta Sala Podsiadły oraz pani Agnieszka Czerwińska przygotowały lekcję pod hasłem „Z Sienkiewiczem za pan brat”.