Urodziny Rafała

W dniu 5 maja 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie urodzinowe ucznia naszej szkoły – Rafała. W uroczystości uczestniczyli: mama chłopca, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie klas 2 c i 3 Czytaj dalej »

Adopcja serca

To już czwarty rok jak nasza szkoła realizuje program pomocy dla dziewczynki z Rwandy – Sandriny. Organizując akcję charytatywną w szkole staramy się jak co roku zgromadzić niezbędne środki na pokrycie kosztów Czytaj dalej »

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W PSP W MAZOWSZANACH

Uczniowie klas IV-VI PSP w Mazowszanach uczcili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowując nietypową lekcję historii. W piątek, 28 kwietnia, zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, w którym wcielili się w postacie z Czytaj dalej »

Konkursy klas I-III

W naszej szkole w marcu i kwietniu odbyło się szereg konkursów szkolnych – najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami i nagrodami, które wręczyła pani dyrektor Irena Falkiewicz w obecności wszystkich uczniów klas Czytaj dalej »

 

makulatura

Urodziny Rafała

DSCF0589

W dniu 5 maja 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie urodzinowe ucznia naszej szkoły – Rafała. W uroczystości uczestniczyli: mama chłopca, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie klas 2 c i 3 a.

Adopcja serca

List Sandrina-1
To już czwarty rok jak nasza szkoła realizuje program pomocy dla dziewczynki z Rwandy – Sandriny. Organizując akcję charytatywną w szkole staramy się jak co roku zgromadzić niezbędne środki na pokrycie kosztów utrzymania i nauki dla Sandriny . Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów,rodziców i nauczycieli do włączenia się w realizację tego pięknego dzieła.
Zamieszczamy poniżej ostatnią korespondencję od Sandriny oraz rozliczenie przekazanych środków.

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W PSP W MAZOWSZANACH

małe

Uczniowie klas IV-VI PSP w Mazowszanach uczcili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowując nietypową lekcję historii. W piątek, 28 kwietnia, zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, w którym wcielili się w postacie z epoki.

Łącząc ważne treści z niewielką dawką humoru, w przystępny sposób opowiedzieli swoim kolegom  o okolicznościach i skutkach podpisania ustawy zasadniczej w 1791 roku. Istotnym atutem przedstawienia były niezwykle barwne stroje inspirowane XVIII- wieczną modą. Całości dopełnił występ chóru szkolnego oraz wspaniały polonez w wykonaniu młodych aktorów. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwały Panie: Izabela Tracz i Aneta Urbańska. 

Konkursy klas I-III

male

W naszej szkole w marcu i kwietniu odbyło się szereg konkursów szkolnych – najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami i nagrodami, które wręczyła pani dyrektor Irena Falkiewicz w obecności wszystkich uczniów klas 0-III oraz wychowawców.

Laureaci konkursu ortograficznego reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym w PSP w Kończycach Kolonii, czteroosobowa drużyna z klas II i III (Szymon Nogaj, Alicja Borkowska, Amelia Mendrek i Emilia Kutkowska) zdobyła I miejsce.

Ponadto sześcioosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw odbywającym się również w Kończycach zajęliśmy zaszczytne 4 miejsce! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wszystkim, którzy brali udział w konkursach, jesteście zdolni i utalentowani, życzymy wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach. Rodzicom gratulujemy i dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Wycieczka do Muzeum Orła Białego

male

W dniu 27 kwietnia 2017 r. grupa uczniów z klas piątych zwiedzała Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Oto fotorelacja:

Rekrutacja na rok szkolny 2017/18

SZANOWNI RODZICE 5-, 6-, 7-LATKÓW

 Powołując się na  Zarządzenie Nr 18/2017

Wójta Gminy Kowala

z dnia  23 marca 2017 r.

           w sprawie ustalenia harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i  szkół podstawowych

SZLACHTA POLSKA I HUSARIA

IMG_20170327_083427

„Szlachta polska i husaria” to temat kolejnej „żywej lekcji historii”, która miała miejsce w naszej szkole. Członkowie bractwa rycerskiego „Kerin” zabrali uczniów w podróż do XVI i XVII-  wiecznej Rzeczypospolitej. Opowiedzieli o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałach. Zajrzeli do dworku szlacheckiego i omówili zwyczaje szlacheckie. Przedstawili historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Opowiedzieli także o sile polskiej husarii. A wszystko to obfitowało zarówno w ciekawostki, których próżno szukać w podręcznikach, jak i w dużą dawkę humoru, która sprawiła, że dla wielu uczniów było to niezapomniane przeżycie. 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ,,DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU”

Zdjęcie0910

31 marca 2017 r. w sklepach JOLAND i CHORTEN  odbyła się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali. Wolontariusze z naszej szkoły  już po raz kolejny z wielkim zapałem i chęcią przyłączyli się do tej szczytnej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, których  wsparcie pomoże potrzebującym godziwie spędzić święta.

I Gminny Konkurs Muzyczny “Wiosno,wiosenko”

małe

31.03.2017 r. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach finał I Gminnego Konkursu Muzycznego „Wiosno, wiosenko”.