Wycieczka do Mystery House

Koła matematyczne z klas 5 a, b oraz 6 a i b wraz z prowadzącą – Dominiką Koźmińską wybrały się na 2 wycieczki do pokojów zagadek w “Mystery House” w Radomiu. Grupa Czytaj dalej »

Drogie  6 klasy:) To ja:) Wasza praca domowa: 545597. Robimy do momentu, aż wszystkie pytania będą dobrze wykonane i je zrozumiemy:) W każdym JEST prawidłowa odpowiedź:)  https://quizizz.com/join/ 5 klaso! Zapraszam do ćwiczenia przedziałów czasu pod Czytaj dalej »

IX Gminny Konkurs Matematyczny

11 kwietnia już po raz dziewiąty do naszej szkoły przybyli najlepsi młodzi matematycy z terenu Gminy Kowala, aby zmierzyć się z zadaniami matematycznymi podczas finału Gminnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Publiczną Szkołę Czytaj dalej »

Finał Międzyszkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego w Parznicach

9 kwietnia w PSP w Parznicach odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Językowe-Plastycznego, w którym udział wzięli 3 reprezentanci z naszej szkoły: Paulina Woźniak z kl. 6a, Maja Spasińska z kl. 4b oraz Czytaj dalej »

 

Wycieczka do Mystery House

photovisi-download (2)

Koła matematyczne z klas 5 a, b oraz 6 a i b wraz z prowadzącą – Dominiką Koźmińską wybrały się na 2 wycieczki do pokojów zagadek w “Mystery House” w Radomiu. Grupa uczestników zostaje zamknięta w pokoju i muszą rozwiązać zagadki w celu odnalezienia szyfru otwierającego drzwi. Zabawa była wspaniała! Z pewnością pojedziemy tam jeszcze raz:)

sowa

Drogie  6 klasy:)

To ja:) Wasza praca domowa: 545597. Robimy do momentu, aż wszystkie pytania będą dobrze wykonane i je zrozumiemy:) W każdym JEST prawidłowa odpowiedź:)  https://quizizz.com/join/

5 klaso! Zapraszam do ćwiczenia przedziałów czasu pod adresem: http://www.matzoo.pl/klasa3/ile-czasu-minelo_64_416

Miłej zabawy! Dominika Koźmińska

wykrzyknik

zebrania

IX Gminny Konkurs Matematyczny

photovisi-download (3)

11 kwietnia już po raz dziewiąty do naszej szkoły przybyli najlepsi młodzi matematycy z terenu Gminy Kowala, aby zmierzyć się z zadaniami matematycznymi podczas finału Gminnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Mazowszanach.

Finał Międzyszkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego w Parznicach

front

9 kwietnia w PSP w Parznicach odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Językowe-Plastycznego, w którym udział wzięli 3 reprezentanci z naszej szkoły: Paulina Woźniak z kl. 6a, Maja Spasińska z kl. 4b oraz Kamil Tracz z kl. 7a.

Nasi uczniowie musieli dokonać prezentacji własnej pracy przygotowanej na konkurs oczywiście w języku angielskim.

Gminny Konkurs Językowo-Plastyczny

photovisi-download (4)

W marcu w naszej szkole odbywały się eliminacje do Gminnego Konkursu Językowo-Plastycznego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej prezentującej obiekt historyczny lub współczesny z jednego z krajów anglojęzycznych. Nauczyciele języka angielskiego otrzymali mnóstwo wspaniałych prac, które przedstawiały znane i mniej znane obiekty kulturowe, ale wszystkie miały jedną wspólna cechę – było dowodem ciężkiej pracy i niezwykłego talentu plastycznego. Niestety tylko trzy prace zostały wybrane przez szkolne jury. Laureatami etapu szkolnego zostali:

UWAGA!

wykrzyknik

W dniu 11.04.2018r. (środa) świetlica szkolna czynna do godziny 13.55. W tym dniu gimbus na Hutę Mazowszańską odjeżdża o godzinie 14.00.

 

easter-3100341_640
Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Rozpoczyna go Niedziela Palmowa obchodzona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa  do Jerozolimy. Wielki Tydzień to czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Jezusa. Wydarzenia Wielkiego Tygodnia doprowadzają nas do Pustego Grobu – symbolu zmartwychwstałego Chrystusa. Aby w pełni wprowadzić nas w nastrój tego święta i by na długo w naszej pamięci pozostały te zbawcze wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, w dniu 28.03.2018. uczniowie z klasy 7a i 7b oraz zespół wokalny przedstawili inscenizację misterium Męki Pańskiej.Kolejne sceny odgrywane przez uczniów przybliżyły nam następujące po sobie wydarzenia. Pięknie przygotowana dekoracja, stroje a w szczególności muzyka i śpiew przykuwały wzrok i wzbudzały zainteresowanie widzów.

VI Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

photovisi-download (3)

27 marca 2018 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Mazowszanach gościła w swoich progach uczestników VI Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas VI i VII, którzy wraz z opiekunkami przybyli, by rywalizować o tytuł językowego mistrza. Podobnie jak w latach ubiegłych nagrody ufundowała PSP w Mazowszanach.

SKO wspiera MISTRZÓW!

photovisi-download (2)

W Kończycach – Kolonii odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Z ortografią za pan brat”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY! Celem konkursu było podnoszenie poziomu znajomości zasad ortografii i zastosowanie ich w piśmie. Z sześciu szkół zostali wybrani reprezentanci, którzy walczyli o tytuł mistrza. Przedstawicielami naszej szkoły byli: