Rekrutacja na rok szkolny 2017/18

SZANOWNI RODZICE 5-, 6-, 7-LATKÓW  Powołując się na  Zarządzenie Nr 18/2017 Wójta Gminy Kowala z dnia  23 marca 2017 r.            w sprawie ustalenia harmonogram czynności w postępowaniu Czytaj dalej »

SZLACHTA POLSKA I HUSARIA

„Szlachta polska i husaria” to temat kolejnej „żywej lekcji historii”, która miała miejsce w naszej szkole. Członkowie bractwa rycerskiego „Kerin” zabrali uczniów w podróż do XVI i XVII-  wiecznej Rzeczypospolitej. Opowiedzieli o Czytaj dalej »

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ,,DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU”

31 marca 2017 r. w sklepach JOLAND i CHORTEN  odbyła się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali. Wolontariusze z naszej szkoły  już po raz kolejny z wielkim Czytaj dalej »

AKCJA „OPATRUNEK NA RATUNEK”

W marcu 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji prowadzonej przez  Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach akcji „Opatrunek na Ratunek” prowadzona była zbiórka środków opatrunkowych dla szpitali misyjnych w Czytaj dalej »

DZIEŃ IRLANDZKI

30.03. 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Irlandzki. Zarówno klasy nauczania początkowego, jak i starsze – mogły zapoznać się z historią, geografią, zabytkami kultury i cudami natury Szmaragdowej Wyspy oraz poznać Czytaj dalej »

 

Rekrutacja na rok szkolny 2017/18

SZANOWNI RODZICE 5-, 6-, 7-LATKÓW

 Powołując się na  Zarządzenie Nr 18/2017

Wójta Gminy Kowala

z dnia  23 marca 2017 r.

           w sprawie ustalenia harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i  szkół podstawowych

SZLACHTA POLSKA I HUSARIA

IMG_20170327_083427

„Szlachta polska i husaria” to temat kolejnej „żywej lekcji historii”, która miała miejsce w naszej szkole. Członkowie bractwa rycerskiego „Kerin” zabrali uczniów w podróż do XVI i XVII-  wiecznej Rzeczypospolitej. Opowiedzieli o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałach. Zajrzeli do dworku szlacheckiego i omówili zwyczaje szlacheckie. Przedstawili historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Opowiedzieli także o sile polskiej husarii. A wszystko to obfitowało zarówno w ciekawostki, których próżno szukać w podręcznikach, jak i w dużą dawkę humoru, która sprawiła, że dla wielu uczniów było to niezapomniane przeżycie. 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ,,DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU”

Zdjęcie0910

31 marca 2017 r. w sklepach JOLAND i CHORTEN  odbyła się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali. Wolontariusze z naszej szkoły  już po raz kolejny z wielkim zapałem i chęcią przyłączyli się do tej szczytnej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, których  wsparcie pomoże potrzebującym godziwie spędzić święta.

AKCJA „OPATRUNEK NA RATUNEK”

logo wolontariat

W marcu 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji prowadzonej przez  Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach akcji „Opatrunek na Ratunek” prowadzona była zbiórka środków opatrunkowych dla szpitali misyjnych w Afryce. Nasze zaangażowanie w pomoc najuboższym mieszkańcom świata  zostało zauważone i docenione. W tym tygodniu otrzymaliśmy pisemne podziękowanie, które zamieszczamy poniżej.

DZIEŃ IRLANDZKI

front

30.03. 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Irlandzki. Zarówno klasy nauczania początkowego, jak i starsze – mogły zapoznać się z historią, geografią, zabytkami kultury i cudami natury Szmaragdowej Wyspy oraz poznać sławnych Irlandczyków – zasłużonych dla literatury (aż czterech noblistów!), muzyki i filmu oraz zobaczyć na żywo pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu dziewcząt z klasy 6 a i ich wychowawczyni. Dowiedzieli się także o patronie Irlandii, czyli o świętym Patryku, o Celtach i ich mitach, o świętach typowych tylko dla Irlandii, np. Bloomsday, Daffodil Day, o języku gaelickim, którym posługuje się tylko 10% Irlandczyków i dlaczego tak się stało oraz zobaczyli tradycyjne irlandzkie instrumenty – jeden z nich – frażolet –  nawet na żywo!

“Bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym”

front

29 marca w świetlicy szkolnej odbyło się szkolenie dla uczniów z zakresu “Bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-VI, którzy brali udział w konkursie pt:”Bezpieczeństwo na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa”. Podczas szkolenia, przedstawiciele KRUS-u p. M.Stępień i p. J.Mróz wyświetlili film edukacyjny “Bezpieczeństwo dzieci na wsi”. Po projekcji zachęcili uczniów do udziału w dyskusji na temat bezpieczeństwa na terenie gospodarstwa rolnego.

Uczniom z PSP w Mazowszanach Pan Kanapka podpowiada, co i jak się zdrowo jada.

DSCF0180

W dniu 28.03.2017 r. w Publicznej Szkole w Mazowszanach odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej – Dieta Kanapkowa Smaczna i Zdrowa.

W ramach kampanii dzieci oglądały filmik ,,Od ziarenka do bochenka”. Redaktor Bułeczka prezentował dzieciom piramidę żywienia, opowiadał, jak ważne jest jedzenie śniadań i spożywanie zdrowych produktów, jako alternatywy dla “śmieciowego jedzenia”. Przekonywał, że pieczywo jest zdrowe, i wspólnie z dziećmi wymyślał, z czego powinna się składać idealna kanapka.

Dajemy Dzieciom Siłę

logo_fdds_przejsciowe

W naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty  – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży oraz szkolenie – „Cyberprzemoc, praktyczne wskazówki”. Zajęcia zorganizowane były dzięki współpracy z fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Psycholog prowadzący zajęcia wykorzystał nowe technologie przekazując ważną wiedzę w ciekawy i dostępny dla dzieci sposób. Uczniowie dzięki uczestnictwu w warsztatach i szkoleniu:

Kulig w Muzeum Wsi Radomskiej

afront

Ostatniego dnia I semestru 2016/2017 roku w słoneczny, ale mroźny dzień uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz członkowie klubu podróżnika udali się na kulig do Muzeum Wsi Radomskiej.

Pomiędzy starymi chałupami, dworem, kuźnią, wiatrakami i młynami przemieszczaliśmy się na saniach, zwiedzając, ale też w praktyce poznając starą polską wieś. Zmarznięci, ale szczęśliwi dotarliśmy do przygotowanego dla nas już wcześniej ogniska, na którym piekliśmy kiełbaski, chleb oraz raczyliśmy się gorącą herbatą. Zabawom na śniegu nie było końca.

logoszkoły2

W dniu 24 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła kontrola przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu . Wizytatorzy na zebraniach przeprowadzili wśród rodziców anonimową ankietę. Celem badania było sprawdzenie stopnia zadowolenia rodziców z działań podejmowanych przez szkołę oraz relacji pomiędzy członkami społeczności szkolnej.  W ankiecie wzięło udział 148 rodziców.  Oto wyniki ankiety: