Dzień Bezpiecznego Internetu

m

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przeprowadzono wśród uczniów klas I-VI pogadanki dotyczące Internetu oraz zaprojektowano i wykonano plakaty w edytorze graficznym na temat bezpiecznego  korzystania z Internetu.

Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w Sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa oraz poznali zasady kulturalnego zachowania w świecie wirtualnym. Wyświetlono filmy związane z niewłaściwymi zachowaniami w Sieci, które później szczegółowo omówiono.

Poprzez aktywny udział w zajęciach skłoniłyśmy młodych internautów do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w Sieci. Mamy nadzieję, że dzieci unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem. Wierzymy, że będą „z głową” surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>