Europejski Dzień Języków Obcych

aIMAG2212

29 września 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Poprzedzony został kilkudniowymi przygotowaniami w poszczególnych zespołach klasowych, które udekorowały swoje sale lekcyjne barwami krajów europejskich, które wylosowały. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały w przygotowania flag, ozdób i dekoracji, a nawet popularnych zwrotów i powiedzeń w danym języku.

Klasa VIa po wylosowaniu Węgier częstowała wszystkich śliwkami węgierkami :) Klasa IVb świętowała ten dzień przybrana w narodowe barwy naszego kraju, a klasy II a i b udekorowały swoje drzwi kolorowymi rysunkami narodowej potrawy Włoch czyli pizzy! Na przerwach uczniowie pod opieką szkolnego muzyka – p. Izabeli Tracz – wykonywali obcojęzyczne, popularne piosenki. To był bardzo radosny dzień w naszej szkole. Dzięki niemu wszyscy uczniowie uświadomili sobie wagę i znaczenie nauki języków obcych. Jako Europejczycy musimy dokładać wszelkich starań, by zgłębiać tajniki najpopularniejszych europejskich języków.