easter-3100341_640
Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Rozpoczyna go Niedziela Palmowa obchodzona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa  do Jerozolimy. Wielki Tydzień to czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Jezusa. Wydarzenia Wielkiego Tygodnia doprowadzają nas do Pustego Grobu – symbolu zmartwychwstałego Chrystusa. Aby w pełni wprowadzić nas w nastrój tego święta i by na długo w naszej pamięci pozostały te zbawcze wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, w dniu 28.03.2018. uczniowie z klasy 7a i 7b oraz zespół wokalny przedstawili inscenizację misterium Męki Pańskiej.Kolejne sceny odgrywane przez uczniów przybliżyły nam następujące po sobie wydarzenia. Pięknie przygotowana dekoracja, stroje a w szczególności muzyka i śpiew przykuwały wzrok i wzbudzały zainteresowanie widzów.

Występ został nagrodzony brawami. Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Trelka złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.
Zostały również rozdane nagrody w konkursie na kartkę wielkanocna wykonaną techniką komputerową. Nagrodzeni zostali:
Kategoria klas I-III:
I miejsce – Maja Chodelska
II miejsce – Jakub Korycki
III miejsce – Amelka Czerwińska
Kategoria klas IV-VII:
I miejsce – Kacper Hajduk
II miejsce – Natalia Gomuła
III miejsce – Sonia Pfau
W dniu 08.04. 2018.na zaproszenie ks.Jana Podsiadły uczniowie przedstawili Misterium Męki Pańskiej w kościele w Pelagowie.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie misterium:Iza Tracz, Aneta Urbańska, Ewa Banaszczyk, Mirka Kaplińska.