dziewczynka

Program adopcji na odległość, nazwanej też Adopcją Serca,prowadzą polscy pallotyni za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Jest to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych. Początki Adopcji Serca łączą się z tragiczną wojna domową, która rozegrała się w Rwandzie w latach 1994-1996, pozbawiając życia ponad milion osób. Najbardziej skrzywdzone zostały osierocone dzieci, będące ofiarami wojny. Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambia, Kamerun i Brazylia – to kraje z tysiącami dzieci potrzebującymi szczególnej pomocy.

Włączając się w Pallotyńską Adopcje Serca otoczyliśmy opieką Sandrine dziewczynkę z Rwandy. Każdego roku w naszej szkole organizujemy akcje charytatywne z których pozyskane środki materialne przeznaczamy na zabezpieczenie potrzeb Sandrine . Utrzymujemy z dzieckiem kontakt przez korespondencję listowną. W tym roku w maju także zostały przekazane środki na utrzymanie Sandrine za cały rok.

Dziękujemy wszystkim wspierającym to piękne dzieło pomocy dzieciom, które będziemy nadal realizować dla dobra potrzebujących.

CCF18052018_00003CCF18052018_00002CCF18052018_00001CCF18052018_00000

 

 

W roku szkolnym 2013/ 2014 nasza szkoła przystąpiła do programu – Palotyńska Adopcja Serca. Pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania, zakupu przyborów szkolnych, żywności i lekarstw dla dziecka z Afryki na cały rok pozyskaliśmy z akcji charytatywnej zorganizowanej w szkole wśród uczniów i nauczycieli. Wszystkim którzy odpowiedzieli na nasz apel serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kontynuowania tego pięknego dzieła pomocy afrykańskim dzieciom. Sandrine to imię dziewczynki, którą otoczyliśmy opieką. Urodziła się w 2005 roku w Rwandzie, w diecezji Ruhengeri. Jej tata nie żyje. Sandrine mieszka z chorą mamą i siostrą. Utrzymują się z żebrania. Sandrine ukończyła dwie klasy szkoły podstawowej i chciałaby uczyć się dalej. POMÓŻMY SANDRINE UKOŃCZYĆ SZKOŁĘ I ZDOBYĆ ZAWÓD, BY JEJ PRZYSZŁOŚĆ BYŁA LEPSZA! Oto list do nas od Sandrine oraz jego tłumaczenie:

sandrine 1

sandrine 3

Potwierdzenie wpłat:

sandrine 8

 

Przedstawienie dla Sandrine: klik