Osiągnięcia

Nasza Szkoła jest przodującą placówką oświatową na terenie gminy Kowala. Od początku swego istnienia (1963r.) najpoważniejsze sukcesy odnosi w szeroko pojętej edukacji humanistycznej, choć ma również na swoim koncie wiele innych osiągnięć.

2013/2014

Konkursy zewnątrzszkolne:

  • Gminny Konkurs Poetycki – „Spotkanie z Tuwimem”, zorganizowany w Młodocianie Mniejszym – II miejsce – Jakub Skuza (VI A), wyróżnienia –Dawid Jasiński  (VIA) – (A. Czerwińska), Karolina Piasecka (VA),
  • Gminny Konkurs Recytatorski – „Powstanie 1863 – patriotyzm poetycką strofą pisany” – organizowany przez PSP Mazowszany – Magdalena Warchoł – wyróżnienie specjalne (VIA), Martyna Kutkowska (VA), Aleksandra Adamczyk (VI B),
  • konkurs na recenzję książki „MAK” – MBP Radom – Jakub Skuza – wyróżnienie – (VIA), Natalia Nowak (IVA),
  • konkurs „Trzeźwy kierowca, bezpieczne drogi”, organizowany przez Caritas Palotyńską w Radomiu – Karol Kwiatkowski (05), Katarzyna Socha (VIA),
  • Gminny Konkurs Recytatorski – świetlica „Szansa”  – I miejsca – Klaudia Malinowska (IB), Julia Wasilak (IA) – reprezentacja świetlicy „Słoneczko” w Trablicach, wyróżnienia: Piotr Kicior (II a), Amelia Krok (0 b), Zuzanna Cieślik (IIIA),
  • Gminny konkurs plastyczny – „Powstanie styczniowe w kolorach tęczy” – organizowany przez PSP Bardzice – I miejsce – Natalia Gomuła – IIIB, wyróżnienie – Kinga Kutkowska (VB),
  • Gminny Turniej Historyczno-Sportowy – „Obchody powstania 1863” – Parznice – drużyna z klas VI,
  • współpraca A. Urbańskiej – n. historii z nauczycielami pozostałych szkół gminy przy organizacji obchodów 150 rocznicy powstania styczniowego przez placówki oświatowe gminy Kowala,
  • Międzypowiatowy Konkurs na Pocztówkę Świąteczną i Zabawkę Choinkową – Dom Kultury „Borki”  4 wyróżnienia –  Szymon Wójcicki (IA),  Weronika Wójcicka – (IVB), Klaudia Seweryn (IVA), Alicja Warchoł (VA) – E. Banaszczyk,
  • Międzypowiatowy Konkurs na „Szopkę Bożonarodzeniową” organizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej – Alicja Warchoł – (VA),
  • Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej – Kończyce – I miejsce – sześcioosobowy zespół: Natalia Chruślak, Weronika Wójcicka (IV), Natalia Baćmaga, Kinga Opala, Lena Duchnik, J. Szymańska (VI) – I. Tracz,
  • II Gminny konkurs plastyczny – „W barwnym świecie wierszy Juliana Tuwima” dla oddziałów przedszkolnych – zorganizowany przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, finał imprezy zorganizowany wspólnie ze świetlicą środowiskową „Słoneczko” w Trablicach,
  • Konkurs LOP – nagrody – Martyna Kutkowska (VA), Weronika Wójcicka (IVB), Julia Prasek (IVB),
  • do finału powiatowego dotarł Filip Zakrzewski – VI A w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”,

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

  • II miejsce w Gminnych eliminacjach piłki koszykowej chłopców, IV miejsce dziewcząt,
  • II miejsce dziewcząt w piłce nożnej  Turnieju „Orlika” o puchar D. Tuska,
  • start w Lidze Zapaśniczej Dzieci Szkół w Radomiu – III miejsce zespołu – I miejsca indywidualnie – Majewski Piotr (IVB), Michał Duchnik – II B, II miejsca – Krzysztof Morton – IIB, Mateusz Mikołajczyk – IV B, III miejsca –  Piskorz, Albert Stankowski, Oleg Michalczewski (I B), Mateusz Gomuła – IIIB, Kurkiewicz O. – IIB, Maciej Michalczewski – IIIB,

Sukcesy sportowe zdobywane poza szkołą przez naszych uczniów:

Weronika Nogaj – judo –  I miejsce w mistrzostwach woj. Świętokrzyskiego, I miejsce w mistrzostwach w Płocku, II miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Wolbromiu, I miejsce w Memoriale G. Malika w Białołęce, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego. Efektem zdobytych na zawodach miejsc było zdobycie wyróżnienia na Gali Mistrzów Sportu.

II semestr
- Ogólnopolski Konkurs Scrabbble w Kutnie – I miejsce – Mikołaj Czajkowski (IVB), Mateusz Czajkowski (VIB) – A. Pietras, K. Knapińska,
- Gminna Olimpiada Przedszkolaków w Bardzicach – IV miejsce,
- Gminny Konkurs Plastyczny organizowany przez PP w Kowali „Bohater mojej ulubionej bajki” – wyróżnienia – Karol Kwiatkowski – OA pięciolatki, Oliwia Maciejewska – OA sześciolatki, Gabriela Makowska – OB – sześciolatki – (p. K. Tkaczyk, S. Nadgrodkiewicz, B. Trybulska, M. Wolszakiewicz),
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyróżnienia – Piotr Kicior – II A, Wiktoria Krzysztofik – IIA (M. Trelka), Mikołaj Czajkowski -IVB, Konrad Kołsut –IVB – (D. Koźmińska)
- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „As Matematyki” i Mistrz Matematyki dla Piotra Kiciora – IIA – M. Trelka,, I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Kończycach – M. Trelka,
- Biegi Przełajowe w Kowali – zespół – Natalia Zbojna, Patrycja Ruszczyk, Krzyś Lis – II A – zajął I, II, III miejsce (P. M. Trelka),
- Konkurs LOP „Mój Las” – III miejsce – Martyna Kutkowska – VA (T. Leśniewska),
- II miejsce zespołu – Natalia Baćmaga – VIB, Dawid Jasiński – VIA, Kinga Kutkowska -VB w Gminnym Konkursie Przyrodniczym (T. Leśniewska),
- Gminny Konkurs Ortograficzny – klasy IV-VI – I m – Agnieszka Bąk VIA, II m – Mikołaj Czajkowski (IVB), III m – Julia Bogacz – IV A – (A. Czerwińska, A. Urbańska, E. Sala-Podsiadły)
- Konkurs plastyczny – „Mały człowiek, wielkie marzenie” – Publiczny Ogródek Jordanowski – wyróżnienie – Lena Duchnik – VIB (E. Banaszczyk),
- Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny – DK Borki – „Zwyczaje wielkanocne” – wyróżnienie – Magdalena Kwiatkowska – VA- E. Banaszczyk,
- Konkurs Muzeum Wsi Radomskiej – „Szopka bożonarodzeniowa” – III miejsce – Alicja Warchoł- VA – E. Banaszczyk,
- Gminny Konkurs Matematyczny – I miejsce – Mikołaj Czajkowski – IVB – D. Koźmińska,
- Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej – sześcioosobowy zespół pod opieką I. Tracz zdobył wyróżnienie (PSP Kowala),

Sukcesy sportowe
Semestr II
1. I miejsce na szczeblu gminnym i międzygminnym w tenisie stołowym chłopców
2. II miejsce w gminie w mini piłce koszykowej chłopców
3. III miejsce w gminie w mini piłce siatkowej chłopców
4. III miejsce w gminie w mini piłce nożnej chłopców
5. II miejsce w gminnych biegach przełajowych im. J. Korczaka
6. III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Lidze Zapaśniczej młodziczek
7. I miejsce dla Rafała Pyrki w Trzecim Rzucie Ligi Zapaśniczej dzieci

2012/2013

Konkursy zewnątrzszkolne:

  • Gminny Konkurs Poetycki – „Spotkanie z Korczakiem”, zorganizowany w Młodocianie Mniejszym:II miejsce – K. Socha (V A), wyróżnienie –Lena Duchnik (VIB), Kaja Brusik (VIA);
  • Konkurs literacki, organizowany przez Filię 16 MBP w Radomiu – „Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi”: III miejsce – Dawid Jasiński – VA, wyróżnienie – Kasia Socha, Jakub Skuza – VA;
  • konkurs plastyczny na  Światowy Dzień Pluszowego Misia, organizowany przez Filię 16 MBP: wyróżnienie – Anita Kwiecień (pięciolatki), III miejsce -Milena Krupa (IIIA);
  • Międzypowiatowy konkurs „Radom w Poezji” – PSP Mazowszany, CK „Południe”, Filia 16 MBP: III miejsce – Martyna Kutkowska (IVA), wyróżnienia – Alicja  Soroczyńska (IVA), Aleksandra Adamczyk (VB), Sylwia Słowińska (VA);
  • Międzyszkolny Konkurs Kulturowy z Języka Angielskiego – wyróżnienie – Marysia Malmon (VIB);
  • Konkurs literacki – „I ty możesz zostać baśniopisarzem”- 10 osób, wyniki – kwiecień -
  • Gminny Konkurs Recytatorski w „Szansie”  dla klas 0-III: II miejsce Małgosia Bogacz – (IA) i Weronika Wójcicka (IIIB), wyróżnienie – Klaudia Malinowska (sześciolatki)
  • Gminny Konkurs Plastyczny – PSP Mazowszany, świetlica środowiskowa „Słoneczko”– „Co nam w koszu jesień niesie?”: I miejsce – Łucja Korcz (sześciolatki),
  • Międzypowiatowy Konkurs na Pocztówkę Świąteczną i Zabawkę Choinkową: wyróżnienie – Gabriela Krupa (IIA), II miejsce – Szymon Wójcicki – sześciolatki, I miejsce – Weronika Wójcicka (IIIB), II miejsce – Bartłomiej Płatos (IIIB)
  • XIII Radomskie Zawody Matematyczne organizowane przez RODoN: udział Julity Kaczor (VIA) w II etapie,
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”: wyróżnienia – Mateusz Czajkowski (VB), Mikołaj Czajkowski (III B),
  • XI  Ogólnopolski Konkurs Skrabble w Kutnie: II miejsce drużyny – Mateusz Czajkowski (VB), Mikołaj Czajkowski (III B),
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”: Mikołaj Czajkowski -  laureat,
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Teddy”: Mikołaj Czajkowski – IIIB – II miejsce,
  • XXXVI Konkurs Recytatorski „Warszawska syrenka”: eliminacje powiatowe – wyróżnienie- Klaudia Malinowska – sześciolatki,
  • Powiatowy Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną – II miejsce – Weronika Wójcicka – IIIB, I miejsce – Szymon Wójcicki – O b, wyróżnienie – Maria Kaźmierczak – O a,
  • Międzyszkolny Konkurs o Ruchu Drogowym, organizowany przez PSP nr 32 i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego: I miejsce – zespół: Jakub Berliński, Weronika Wójcicka, Błażej Brusik, Mikołaj Czajkowski – klasy III A, IIIB,
  • Gminny Konkurs Ortograficzny: Weronika Wójcicka – IIIb, Natalia Nowak – IIIA, Julia Bogacz – IIIA, Mikołaj Czajkowski –IIIB,
  • Gminny Turniej Gier i Zabaw – Kończyce: I miejsce – IIIa -Błażej Brusik, Nikodem Podsiadły, Wiktor Banaszkiewicz, Klaudia Mędrek, Natalia Mędrek, Izabela Makowska,
  • Gminny Konkurs Ekologiczny: III miejsce – Weronika Wójcicka, Mikołaj Czajkowski (IIIB),
  • Gminny Konkurs Recytatorski: II miejsce – Weronika Wójcicka – IIIB,
  • Międzyszkolny Konkurs –„As matematyki”: III miejsce – zespół: Zuzanna Cieślik, Kamil Tracz – II A,  Milena Krupa, Błażej Brusik- IIIA, Mikołaj Czajkowski, Konrad Kołsut – IIIB,
  • Gminny Konkurs Matematyczny: I miejsce – Julia Rokicińska – VI A, II – miejsce – Lena Glegoła – VI B, Julita Kaczor – VI A
  • Gminny Konkurs Przyrodniczy: III miejsce zespołu (Jakub Skuza – VA, Dawid Jasiński VA, Natalia Mazur- VIA),
  • Gminny Konkurs Ortograficzny: w kategorii klas IV-tych: I miejsce – Karolina Piasecka (IVA), II miejsce – Kinga Kutkowska (IVB), III miejsce – Weronika Nogaj (IVA),
  • IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego: I miejsce Aleksander Kłosiński – VI B, wyróżnienia – Julita Kaczor – VI A, Filip Krok – VIA,
  • Gminna Spartakiada Przedszkolaków w Bardzicach: I miejsce – ośmioosobowy zespół sześciolatków A,B,
  • Międzyszkolne Spotkania Artystyczne „Raz na ludowo” w PSP nr 9 w Radomiu – wyróżnienie 16-osobowego zespołu sześciolatków,
  • Gminny konkurs na prezentację multimedialną „Śladami powstania styczniowego w naszym regionie – miejsca i bohaterowie” – Młodocin: III miejsce – Aleksander Kłosiński – VIB,
  • Gminny konkurs – „Jan Paweł II – niezwykły człowiek”: III miejsce – Dawid Jasiński – VA,
  • „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – wyróżnienia – Paulina Gutkowska – VIB, Małgorzata Bulska – VA,
  • “Świat oczami wyobraźni”- projekt okładki książki – konkurs plastyczny – Filia nr 16 MBP -  II miejsce – Weronika Wójcicka, wyróżnienie – Julia Kłys;
  • Konkurs literacki – MBP nr 16 – „Bądź człowiekiem wśród zwierząt, bratem między braćmi”: II miejsce – Dawid Jasiński, wyróżnienie – Katarzyna Socha, Jakub Skuza – V A,
  • Konkurs fotograficzny LOP – „Drzewo blisko mnie”: I miejsce – Marta Czupryn, II miejsce – Filip Krok – VI A,

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

  • I miejsce dziewcząt w III turnieju „Orlika” o puchar Tuska,
  • I miejsce chłopców w piłce koszykowej – szczebel gminny Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
  • I miejsce chłopców  w Międzygminnych Rozgrywkach Piłki Koszykowej,
  • I miejsce w tenisie stołowym na szczeblu gminy, międzygminnym i powiatowym i III na szczeblu międzypowiatowym w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
  • I miejsce w mini koszykówce chłopców na szczeblu gminnym i międzygminnym,
  • I i II miejsce indywidualnie (Michał Wesołowski, Mateusz Mital – IV A) w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców w gminie,
  • I miejsce w V Biegach Przełajowych im. J. Korczaka,
  • I miejsce w klasyfikacji generalnej XI Spartakiady Szkół gminy Kowala,

2011/2012

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny – „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”: wyróżnienie Emilia Wanat (oddział przedszkolny),
  • Powiatowy Konkurs  – „Radom w poezji”: II miejsce – Aleksandra Adamczyk (IVb), wyróżnienia: K. Płokita (Va), Aleksandra Makowska (VIA), Magdalena Warchoł (IVa),
  • Międzypowiatowy Konkurs Młodych Adeptów Krytyki -”MAK”: wyróżnienia – Sabina Jóźwiak (VIb), Mateusz Rafalski (VIA),
  • Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Ośrodek Integracji Środowiskowej ”Szansa” w Kowali: II miejsce – Weronika Wójcicka –IIB (K.Wasiel), III miejsce – Paulina Woźniak, wyróżnienie -Małgorzata Bogacz,
  • Gminny Konkurs „Moja Szopka” – Kowala: I miejsce Karolina Jóźwiak (IIB),
  • Powiatowy Konkurs na Kartkę Świąteczną: III miejsce i 2 wyróżnienia Emilia Wanat – (oddział przedszkolny),
  • Gminny Konkurs Profilaktyczny – „Szanuję zdrowie swe, nałogom mówię nie”:  I miejsce – J. Kaczor, F. Krok, M. Mędrek (Va, VIa);
  • Gminny Konkurs Wolontaryjny (plastyczny): III miejsce – J. Warchoł (VI a);
  • Ogólnopolski konkurs na najlepszy projekt wolontaryjny zrealizowany w ramach programu „Szansa dla wolontariusza, wolontariusz dla innych”: Anna Pijarska, Marta Zaniat (nauczycielki);
  • Gminny Konkurs Matematyczny kl. I-III: I miejsce -Kinga Kutkowska (IIIb), II miejsce – Marcel Pyciarz (IIIb), III miejsce – Michał Wesołowski, I miejsce – M. Czajkowski (IIb), I miejsce zespołu;
  • Gminny Konkurs Warcabowy: I miejsce – Piotr Kwiatkowski – VIa, II miejsce – Marta Wesołowska (VB), III miejsce – Adrian Jastrzębski,
  • Powiatowy Konkurs „Bezpiecznie na wsi”, organizowanym przez KRUS i Starostwo Powiatowe: I miejsce – Weronika Chruślak (Ia),III miejsce – Wiktoria Chełmińska (IIIb), II miejsce – Julia Trelka –IVa, wyróżnienie Weroniki Chruślak (I a) w edycji ogólnopolskiej tego konkursu,
  • Gminna Olimpiada Polonistyczna w Młodocinie Mniejszym: I miejsce – Julita Kaczor (Va),
  • Gminny Konkurs Matematyczny organizowany przez PG w Parznicach: I i III miejsce klas VI – tych,
  • Gminny Konkurs Plastyczny – „Moja Najpiękniejsza Bajka”: I miejsce – Adrian Wróblewski, wyróżnienia – Szymon Wójcicki, Karol Bukalski, Emilka Wanat, Natalia Seweryn – oddziały zerowe;

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • I miejsce w eliminacjach gminnych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – dziewczęta, chłopcy,
  • I miejsce w Międzygminnym Turnieju Tenisa Stołowego – Dziewczęta, chłopcy,
  • III miejsce w Międzygminnym Turnieju Minipiłki Siatkowej Chłopców,
  • I miejsce w eliminacjach gminnych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce  siatkowej chłopców,
  • III miejsce w eliminacjach gminnych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce  siatkowej dziewcząt,
  • VI miejsce w Międzypowiatowch Igrzyskach Młodzieży szkolnej Ziemi Radomskiej w tenisie stołowym chłopców,
  • I miejsce reprezentacji Kowali w IV Turnieju Siatkarskim Dziewcząt o Puchar Burmistrza Iłży,
  • I miejsce w Turnieju Minipiłki Nożnej Chłopców,
  • III miejsce w Międzypowiatowych Zawodach Minipiłki Nożnej w Przytyku,
  • II miejsce za udział w IV Biegach Przełajowych im. Janusza Korczaka w Kowali,
  • III miejsce w zawodach ligi zapaśniczej dzieci i młodzików;
  • I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w II Turnieju Orlika o puchar premiera D. Tuska

2010/2011

  • Konkursy zewnątrzszkolne –niekwestionowanym sukcesem jest zdobycie tytułu finalisty w wojewódzkim etapie olimpiady polonistycznej przez Nadię Migę – kl. VIa (ten sukces zawdzięcza własnej solidnej pracy, opiece p. B. Markowskiej, A. Czerwińskiej, nauczycielom I etapu edukacji i rodzicom, inspirującym, wspierającym i wychowującym),
  • Konkurs Młodzieżowej Akademii Kultury MAK  I miejsce – N. Olczyk  –IIIa, II miejsce. -D. Zych (VIB)-wyróżnienia – A. Szot – VIB, K. Serafin – VIA, N. Miga -VIA (B. Figarska, A. Urbańska, B. Markowska, M. Rutkowska E. Sala-Podsiadły),
  • Międzypowiatowy Konkurs na Kartkę Świąteczną i Zabawkę Choinkową wyróżnienie: Weronika Wójcicka – IB, Julia Bogacz -kl. Ia, P. Płaza (IIIa), Z. Cieślik – O a,
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Radom w poezji” – II miejsce – (K. Chrząszcz) i wyróżnienie- (I. Mędrek),-kl VIa (B. Markowska,  A. Urbańska),
  • VII Konkurs Piosenki Turystycznej i Pieśni Legionowej – II miejsce (I. Tracz)- 10 osób z kl. VI,
  • zespół wokalno-instrumentalny – (uczennice kl. VI pod opieką I. Tracz) brał udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym w PSP w Kowali,
  • konkurs plastyczny -”Marzenia zwierząt” – organizowany przez MBP Radom  - M. Wesołowska (IVB), W. Wójcicka (IB), III miejsce – A. Kasperczyk (IIB), wyróżnienia – W. Kłys (IVB), M.  Płatos (kl. IIIb),  Zuzanna Czyżewska -wyróżnienie (OB), wyróżnienia – (p. S. Jodzisz, K. Tkaczyk, M. Wolszakiewicz, edukacja wczesnoszkolna, p. S. Ziółko),
  • konkurs plastyczny – „Moja rodzina, mój dom”, zorganizowany przez GOPS w Kowali – I miejsce – Z. Cieślik – OA , wyróżnienia  – N. Cieślak –pięciolatki,– (p. K. Tkaczyk, M. Wolszakiewicz),
  • „Miś” – konkurs plastyczny, organizowany przez MBP – Radom – wyróżnienia- Małgorzata Bogacz –pięciolatki,  Z. Cieślik -O a , W. Wójcicka, Dawid Dziurzyński – I b (p. S. Jodzisz, K. Tkaczyk, M. Wolszakiewicz, p. B. Trybulska),
  • Gminny Konkurs Recytatorski, organizowany przez „Szansę” – I miejsce – W. Wójcicka – IB – p. B. Trybulska, II miejsce – Justyna  Chrząszcz – Oa – M. Wolszakiewicz, kategoria II-III Alicja Soroczyńska – II miejsce–II a (M. Trelka )wyróżnienie – M. Warchoł (IIIa- M. Rutkowska);
  • zespół uczniów z kl. III b zajął po interwencji – nieuznana prawidłowa odpowiedź,  II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie o Ruchu Drogowym, organizowanym w PSP nr 32;
  • Finalistka  III ETAPU – wojewódzkiego Olimpiady Polonistycznej – Nadia Miga – kl. VI A (B. Markowska, A. Czerwińska)
  • dotarcie do finału Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego kl. I-III – Mateusz Czajkowski – III b (E. Sala-Podsiadły),
  • wyróżnienie w Międzypowiatowym Konkursie Poezji Ekologicznej – Aleksandra Makowska – VA,
  • Gminny Konkurs Ortograficzny – I m – Izabela Mędrek, Nadia Miga – VI A – (A, Czerwińska), IV m – Aleksandra Haręza – VI B- (A. Urbańska), I m – Aleksander Kłosiński – IVB- (E. Sala-Podsiadły), II M. – Julita Kaczor – IV A ( A. Urbańska),
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyróżnienia – Sabina Jóźwiak – VB, Justyna Warchoł – VA, Izabela Mendrek – VI A ( D. Koźmińska, M. Zaniat),
  • Gminna Olimpiada Polonistyczna – I m. – Nadia Miga – VI A, II  – Izabela Mędrek – VIA
  • Gminny Konkurs Plastyczny – „Przyjaciel przyrody” – wyróżnienie – Piotr Stępień, Jakub Łukowski – 05 (p. K. Tkaczyk), Zuzanna Czyżewska – O b- (p. S. Jodzisz),
  • I m. w Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków – OA,B – (M. Wolszakiewicz, S. Jodzisz)
  • Natalia Mazur (IVA) – I m. w Gminnych Biegach Przełajowych w Kowali
  • wyróżnienia w Powiatowym Konkursie na kartkę, palmę i pisankę wielkanocną” – A. Micuda IA, Weronika Wójcicka Ib, A. Przedwój –VIA, Marlena Kucharska – VIA (p. D. Kowalczyk, B. Trybulka, E. Banaszczyk),
  • Gminny Konkurs „As Matematyki” – Mateusz Czajkowski – III B – Beata Figarska
  • IV m. w Gminnym Konkursie – „Matematyka uczy, bawi i jednoczy” – Parznice – V –  M. Zaniat
  • 18 osób na 19 piszących zakwalifikowało się do II etapu  Meridian Mathematics Competition (Konrad Kołodziejczyk, Weronika Tarka, Izabela Kowalska, Sabina Jóźwiak, Klaudia Borkowska, Marcin Marzec, Aleksandra Makowska, Michał Mendrek, Adrian Jastrzębski, Maciej Chodakowski, Justyna Warchoł, Jan Kicior).

2009/2010

  • Konkurs Młodzieżowej Akademii Kultury MAK:
    I miejsce – N. Miga –Va, wyróżnienie T. Rutkowski – VIa (A. Czerwińska, A. Urbańska, E. Sala-Podsiadły),
  • Międzypowiatowy Konkurs na Kartkę Świąteczną i Zabawkę Choinkową:
    wyróżnienia otrzymali: J. Faryna, A. Rafalski (IIIA)- (E. Banaszczyk, D. Kowalczyk),
  • Konkurs Plastyczno-Literacki – „Za co kocham misia”:
    I miejsce – M. Warchoł – Ia,
    wyróżnienia – E. Kowalczyk – IB, J. Faryna, F. Krok –IIIA, – (A. Czerwińska, nauczyciele e. wczesnoszkolnej),
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym kl. II-III – „As matematyki” –(org. M. Treska i n. początkowe),
  • Gminny Konkurs Literacki – „Moja mała Ojczyzna”:
    I miejsce – legenda – P. Ferens – VIA,
    I miejsce – Izabela Mendrek VA – wiersz (A. Urbańska, A. Czerwieńska),
    wyróżnienie – K. Sochanek (IVB),
  • Gminny Konkurs Recytatorski:
    A. Soroczyńska (IA- M. Trelka),
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Radom w poezji”:
    V miejsce – I. Mędrek (VA), wyróżnienie –A. Haręza (VB) (A. Czerwińska, A. Urbańska),
  • bardzo dobrze przyjęty i świetnie przygotowany występ koła teatralnego na I Gminny Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych (A. Urbańska),
  • Literacki Konkurs Ogólnopolski „O Złote Pióro”:
    III miejsce – P. Białas, wyróżnienie – A. Ostrowski (IIIb),
    wyróżnienie – K. Borkowska (IVB)-  (E. Sala-Podsiadły, K. Wasiel),
  • VI Konkurs Piosenki Turystycznej i Pieśni Legionowej:
    II miejsce (I. Tracz),
  • VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu:
    K. Chrząszcz, A. Kamińska – wyróżnienie- (I. Tracz),
  • VII Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej:
    K. Janek, P. Seweryn, K. Trybusińska, K. Piwowarczyk – VIb – II miejsce (I. Tracz),
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla III klas:
    finaliści –F. Krok, J. Kaczor (IIIA) – (M. Faryna, I, Tracz),
  • Gminny Konkurs J. Angielskiego:
    I miejsce –I. Mędrek,
    II miejsce – N. Miga (V),
    III miejsce  – A. Haręza (V),
    I miejsce – K. Kołodziejczyk,
    wyróżnienie – J. Olczyk (VI) – (M. Faryna, org),
  • nierozstrzygnięty jeszcze konkurs czytelniczo-rysunkowy, dotyczący przeczytanych książek w jęz. angielskim:
    kl. V – 5 uczniów – M. Faryna,
  • Gminny Konkurs Literacki „Poezja Dźwięków”, zorganizowany w PSP w Kowali:
    wyróżnienie – W. Tarka (E.Sala-Podsiadły, A. Urbańska, A. Czerwińska),
  • konkurs „Bezpieczna droga”:
    eliminacje gminne i finał powiatowy (W. Klamka),
  • Olimpiady przedmiotowe:
    polonistyczna, matematyczna – (II etap) A. Ciciora (VIB), K. Kołodziejczyk (VIA) i przyrodnicza,
  • Gminny Konkurs Matematyczny – IV m. – K. Kołodziejczyk, III m. – I. Mędrek (M. Zaniat, D. Koźmińska),
  • Gminny Konkurs o Chopinie:
    – plastyczny – II i III miejsce (E. Banaszczyk),
    prezentacja multimedialna – wyróżnienie (M. Zaniat),
  • Regionalny Konkurs Plastyczny – „Rocznica urodzin Kazimierza Wielkiego:
    III miejsce – A. Olczyk i 6 wyróżnień (E. Banaszczyk),
  • II miejsce w II Gminnym Turnieju Warcabowym – A. Świątek (VA),
  • SPORTOWE:
    • I miejsce chłopców w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej i III – dziewcząt,
    • I m. w Gminnym Turnieju Piłki Koszykowej, I m. w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców – (M. Żdżalik, S. Kuliński),
    • I miejsce w Gminnych i Międzygminnych Zawodach w Tenisie Stołowym (M. Żdżalik),
    • III miejsce w Międzygminnych Zawodach w koszykówce (M. Żdżalik),
    • III miejsce w Międzygminnych Zawodach w Piłce Nożnej (M. Żdżalik),
    • III miejsce w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym w Jedlińsku – (S. Kuliński),
  • eliminacje szkolne i udział w konkursie powiatowym „Czuję się bezpiecznie” – W. Klamka.
  • Gminny Konkurs Matematyczny “Matematyka uczy, bawi i jednoczy”:
    drużynowo I i III miejsce (D. Koźmińska)
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur:
    wyróżnienia: Klaudia Kołodziejczyk, Justyna Warchoł
  • I miejsce (zespołowe) w Gminnym Konkursie Ortograficznym – S. Bulski, J. Kaczor, J. Rokicińska, A. Kłosiński (D. Kowalczyk, K. Wasiel)
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Radomiu – S. Bulski (D. Kowalczyk)
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Gier i Zabaw (zespół kl. IIIa) K. Zbojna, G. Prus, J. Kaczor, F. Krok, J. Rychlicki, M. Rafalski (M. Trelka)
  • I,II i III miejsce w Międzygminnym Konkursie Pływackim (kl. IIIa) – F. Krok, J. Michalczewski, J. Jóźwiak (M.Stajniak, S. Kuliński)

2008/2009

Konkursy, turnieje, olimpiady  i przeglądy, w których nasi uczniowie zdobyli:

  • III miejsce D. Jóźwiak w wojewódzkim konkursie „Mazowsze – moja mała ojczyzna” i wysokie wyniki naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie historycznym Klio,
  • II miejsce po trzecim, finałowym etapie – Międzyszkolnej Ligi Drużyn Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanej przez PSP 32 w Radomiu
  • II miejsce – K. Chrząszcz (IVA), i trzy wyróżnienia – K. Wielorańska (VIA), K. Trelka (VIA), A. Haręza (IVB) – w V Regionalnym Konkursie
  • Wyróżnienia w Międzypowiatowym Konkursie na Kartkę Świąteczną i Zabawkę Choinkową otrzymali: Karolina Płokita (IIA), Weronika Tarka (IIIB) i  Wesołowski („O”),
  • I miejsce I. Mendrek (IVa) i III miejsce K. Wielorańskiej (VIa)w etapie regionalnym VI Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej i wyróżnienie I. Mendrek w diecezjalnym etapie tego konkursu,
  • II, III  miejsce i 2 wyróżnienia  w Gminnym Konkursie Poezji Jana Pawła II, zorganizowanym w Kowali,
  • II miejsce i 4 wyróżnienia w konkursie Literackim MAK, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu
  • Uczniowie klas V i VI brali też udział w II – rejonowym etapie Olimpiady Polonistycznej –M. Pyszczek (VIA), K. Trelka (VIA),, D. Jóźwiak (VIC), M. Makowski (VIB), K. Kołodziejczyk (VA), w II rejonowym etapie Olimpiady Przyrodniczej – S. Majewska (VI C),
  • wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” –M. Pyszczek-VIA, Klaudia i Konrad Kołodziejczyk III i V
  • I miejsce – A. Makowska (IIIA), II miejsce S. Słowińska (IA), wyróżnienie – S. Kruk (IA) w III Gminnym Konkursie Recytatorskim „Cztery pory roku”
  • II miejsce uczniów klas II-III w Międzygminnej Olimpiadzie Matematcznej, zorganizowanej w naszej szkole oraz I miejsce w Gminnej Olimpiadzie Ortograficznej  i I miejsce w Dziecięcej Spartakiadzie Sportowej w Kończycach
  • I i III miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej -  K. Trelka (VIa), M. Tronkowski (VIa)
  • I , II miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w kl. V i II i wyróżnienie w klasach VI.
  • Osiągnięcia sportowe – I miejsce w Gminnym Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców i III miejsce w międzygminnym, I miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej, I miejsce w I Gminnych Korczakowskich Biegach Przełajowych w Kowali i I miejsce Gminnej Spartakiadzie Sportowej,
  • Uczniowie naszej szkoły brali też udział w spotkaniach literackich w MBP w Radomiu, podczas finału MAK, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowali , klasy V i VI uczestniczyły w zorganizowanym u nas poranku poetyckim radomskich poetów,
  • W bieżącym semestrze realizowano następujące programy i akcje: kontynuację akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i z nią związaną imprezę „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, czytanie przedszkolakom z PP w Kowali , „Szklanka mleka dla każdego ucznia”, zrealizowano programy współorganizowane przez SANEPID – „Trzymaj formę”, „Wolność oddechu” i „Zdrowy uśmiech”, „Szkoła bez przemocy”, wydawano kolejny już rok gazetkę uczniowską „Szkolniak”, kontynuowano realizację programu „Ratujemy i uczymy ratować” pilotowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  • Na uwagę zasługują też przeprowadzone akcje charytatywne: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Mikołajowa Akcja Zbiórki Żywności dla Ubogich Rodzin  z gminy Kowala, Góra Grosza
  • Na wyróżnienie zasługują również apele i uroczystości szkolne przygotowywane bardzo profesjonalnie oraz z dużym zaangażowaniem czasu, sił i środków – piękne widowisko literacko-muzyczne „Treny” J. Kochanowskiego, jasełka w wykonaniu klas młodszych, obchody Haloween, uroczyste ślubowanie klas I, bardzo ładne powitanie wiosny w wykonaniu zerówek, pod opieką ich wychowawczyń, apel na rocznicę śmierci Jana Pawła II – „Uczył nas miłości”, Wielkanocne obyczaje.

2007/2008

  • Ogólnopolski Konkurs „W Polsce bije serce świata (N. Davies). A czy twoje serce bije dla Polski?” – III miejsce dla koła polonistycznego w kategorii przedsięwzięć, inicjatyw, programów, scenariuszy imprez. Nasi uczniowie zostali zaproszeni również do prezentacji swojej twórczości podczas uroczystości rozdania nagród w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
  • Ogólnopolski program edukacyjno-wychowawczy „Uczniowie z klasą” – 18 uczniów zdobyło certyfikat „Uczeń z klasą” ( 12 w kategorii „Pomagam innym” i 6 w kategorii „Jestem twórcą”).
  • Konkurs Liteacki MAK, organizowany już po raz XVII przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu – I miejsce – Grzegorz Falkiewicz – klasa VI A, wyróżnienie – Klaudia Faryna – klasa VI B
  • Konkurs Recytatorski „Radom w poezji” – I miejsce – Karolina Piasecka – klasa VI B. Karolina jest również laureatką XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny na Pocztówkę Świąteczną (bożonarodzeniową) – II miejsce – Katarzyna Łukowska, Justyna Warchoł oraz wyróżnienia – Piotr Kwiatkowski; na pocztówkę wielkanocną – I miejsce – Żaneta Dziurzyńska, II miejsce – Mateusz Tusin
  • II etap Olimpiady Polonistycznej – 5 uczniów (A. Świtka, A. Trelka, G. Falkiewicz, E. Kaczor, K. Faryna) wzięło udział w II etapie, zdobyli 70-84% punktów
  • Drugi etap Olimpiady Matematycznej – Mateusz Pyszczek – kl. VA (73 % zdobytych punktów)
  • Międzypowiatowy Konkurs Historyczno-Regionalny „Polacy w II wojnie światowej” – 4 uczniów zdobyło wyróżnienia ( A. Trelka, J. Mendrek, P. Bukalski, K. Piasecka).
  • Konkurs przyrodniczy „Wspaniałości przyrodnicze Europy” – wyróżnienie dla Mateusza Pyszczka
  • Konkurs przyrodniczy „Eko-Planeta” – 2 wyróżnienia (Monika Kowalczyk, Karolina Piasecka)
  • Turniej piłki nożnej – II miejsce w powiecie, zakwalifikowanie się do zawodów powiatowych,
  • Zakwalifikowanie się drużyny koszykówki dziewcząt do etapu powiatowego
  • Gminna Spartakiada Szkół Podstawowych – I miejsce szkoły
  • Gminna Olimpiada Polonistyczna w Młodocinie – I miejsce – Agata Trelka, III miejsce- Aleksandra Świtka, wszyscy pozostali (4 uczniów) zdobyli wyróżnienia.
  • Gminny Konkurs Regionalny – „To moja ojczyzna, to mój dom” – trzy I miejsca w różnych kategoriach – (Jakub Mendrek – kl. VI B, Grzegorz. Falkiewicz – kl. VI A, Adrian Ciciora – kl. V A) oraz 6 wyróżnień.
  • Konkurs recytatorski dla klas młodszych w Kowali – II i III miejsce
  • Konkurs plastyczny dla klas młodszych w Kowali – II miejsce – M. Czajkowski
  • Gminny Konkurs Fotograficzny – „Kowala w obiektywie” – I miejsce – Mateusz Wasiel, II miejsce – M. Wnukowski
  • Gminny Konkurs Plastyczny – „Chcę tu mieszkać” – I miejsce – K. Trelka, II miejsce K. Maj, III miejsce –Linda Pfau.
  • Gminny Konkurs Plastyczny – „Wielkanocna Kartka Świąteczna” – I miejsce – W. Ukleja, II miejsce – M. Makowski, i 4 wyróżnienia.
  • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – II miejsce dla zespołu wokalnego, zaproszenie do koncertu w kościele na Południu.
  • Matematyczny „Kangurek” – 5 wyróżnień
  • Międzygminny Konkurs Matematyczny – „As Matematyki” (dla klas I-III) – I miejsce dla naszej szkoły

W roku 2007/08 w szkole realizowano z powodzeniem wiele programów:

  • Ogólnopolski program „UCZNIOWIE Z KLASĄ”
  • „Cała Polska czyta dzieciom”
  • „Szklanka mleka dla każdego ucznia”
  • Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „Ratujemy i uczymy ratować”
  • Program propagujący zdrowy styl życia – „Trzymaj formę”, i program „Szkoła bez przemocy”
  • We współpracy z CK „Południe” zajęcia teatralne i wokalne prowadzili animatorzy tego centrum.

W szkole działało koło szachowe, prowadzone były zajęcia taneczne i zajęcia Taekwondo.

2006/2007


SPORT – ZWYCIĘSTWA DRUŻYNOWE (klasy VI)

  • III miejsce w rozgrywkach powiatowych w piłce nożnej
  • III miejsce w czwórboju lekkoatletycznym w powiecie
  • IV miejsce w międzypowiatowych rozgrywkach w tenisie stołowym
  • I miejsce w Spartakiadzie Szkół Gminy Kowala
  • III miejsce w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych klas I- III w Kończycach


KONKURSY HUMANISTYCZNE
Młodzieżowa Akademia Kultury MAK, konkurs organizowany po siedemnasty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. W roku szkolnym 2006/07 osiągnęliśmy ogromny sukces zdobywając 6 nagród!:Grzegorz Falkiewicz (V A)- II miejsce; wyróżnienia: Klaudia Faryna (V B), Izabela Marzec (III A), Katarzyna Trelka (IV A), Paweł Śniosek (III B), Eryk Przerwa (VI B)

KONKURSY ORTOGRAFICZNE
Klaudia Kołodziejczyk (III A) – I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym – “Mały mistrz ortografii”, wyróżnienie w Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Radomiu


KONKURSY RECYTATORSKIE

Jakub Mendrek (V B) – III miejsce i Karolina Piasecka (V B) – wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej, organizowanym przez Centrum Kultury “Południe” w Radomiu


MISTRZOSTWA SZACHOWE JUNIORÓW POWIATU RADOMSKIEGO
IV miejsce – Mateusz Pyszczek (kl. IV A), Rafał Panek (kl.VI B),
V miejsce – Tomasz Rutkowski (kl. III A)


MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS HISTORYCZNO-REGIONALNY

  • IV miejsce – Konrad Piasecki (VI A), Tomasz Fryszkowski (VI B),
  • wyróżnienia – Krzysztof Michalczewski (VI B), Jakub Mendrek (V B), Eryk Przerwa (VI B), Patryk Bukalski (V B)


OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY (EC. Lider)

  • III miejsce – Jakub Mendrek (V B),
  • wyróżnienia – Konrad Jędrzejowski (V B), Patryk Bukalski (V B)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – (EC. Lider)

Laureat (XIII miejsce) – Grzegorz Falkiewicz (VA),


KONKURSY MATEMATYCZNE

  • “KANGUR”- wyróżnienia – Klaudia Kołodziejczyk (III A), Maciej Pyszczek (V A), Mateusz Makowski (IV B)
  • “EDI” – wyróżnienie – Mateusz Pyszczek (kl. IV A)
  • “Z MATEMATYKĄ DO EUROPY” – II etap – Jakub Woźniak i Sebastian Gołuch (VIB)
  • Konkurs matematyczny “PINGWIN” – laureat – Jakub Mendrek (V B)
  • OLIMPIADA MATEMATYCZNA – Sebastian Gołuch – udział w etapie wojewódzkim

Najważniejsze osiągnięcia w latach 1995-2005:

 

  • Dwukrotnie (rok 1997, 1998) nagroda główna na szczeblu województwa w Konkursie o Laur Lipowego Liścia “Jan Kochanowski i jego epoka” (za prezentację spektakli “W gościnie u Jana i Doroty” oraz “Droga do Czarnolasu”Wyróżnienie w IV Konkursie Teatrów Amatorskich (Radom 1998)Znaczący udział w Konkursie Młodzieżowej Akademii Kultury (MAK) organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu, Radio Plus i Stowarzyszenie Wydawców Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży na recenzję książki 2005 r. – I nagroda w konkursie “Daleka i bliska. Europa”
  • 1998 r.: II miejsce Nina Gregier, wyróżnienie Emilia Markowska (temat konkursu: “Miłość w literaturze”)
  • 1999 r.: I miejsce Emilia Markowska, II Natalia Lis, 2 wyróżnienia: Ewelina Mendrek, Patrycja Powierska (temat: “Ojciec, ojczulek, tatuś”)
  • 2000 r.: 2 wyróżnienia (Judyta Banaszkiewicz, Magda Karolik), temat: “Książka, którą chciałabym zabrać w XXI wiek”
  • 2001 r.: 4 wyróżnienia (Piotr Świątek, Magda Karolik, Daria Falkiewicz, Ewa Molendowska (temat: “Bohater książki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić”)
  • 2002 r.: 1 wyróżnienie (Marta Mendrek), temat: “Czy książki Kornela Makuszyńskiego będą czytane w XXI wieku?”
  • 2003 r.: III miejsce Darii Falkiewicz i 2 wyróżnienia (Magdalena Kowalczyk i Małgorzata Michalczewska), temat: Recenzja jednej z książek z kanonu (50 pozycji) utworów dla dzieci i młodzieży
  • 2004: wyróżnienie dla Magdaleny Parszewskiej, temat “Książka dla dziewczyny, książka dla chłopaka”
  • 4 laureatów szczebla wojewódzkiego w konkursie ortograficznym (lata 1996-99): Monika Odzimkowska, Iwona Skórnicka, Nina Gregier, Małgorzata Kłosińska), I miejsce Katarzyny Kucharskiej w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej w Radomiu (2004), dwa I miejsca, jedno II i dwa III w Gminnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas IV i V-VI (Daria Falkiewicz, Nina Chodakowska, Magdalena Kowalczyk, Milena Ćwiek, Krzysztof Michalczewski)
  • 9 finalistów konkursu polonistycznego w latach 1996-99, II i III miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej 2004 (Daria Falkiewicz, Magdalena Kowalczyk, Magda Karolik) oraz dwa I miejsca (Daria Falkiewicz, Magdalena Kowalczyk) i II (Magdalena Parszewska) w II Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej 2005
  • trzecie miejsce Natalii Leśniewskiej, w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej – “Wielkanocne obyczaje”;
  • Główne nagrody w Międzyszkolnym Turnieju Regionalnym “Piękna nasza ojcowizna”;
  • 2003 r. – I nagroda w konkursie “Oblicza małej ojczyzny”;
  • 2004 r. – I nagroda i 2 nagrody specjalne za konkurs wiedzowy i album prac plastycznych w konkursie “My z Ziemi Radomskiej”;
  • Nagrody i miejsca punktowane dla: Grzegorza Kiciora, Tomasza Mędrka, Ewy Molendowskiej i Julity Skórnickiej w Ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX 2002 i 2003;
  • I i II miejsce (w 2002 r.) oraz dwa II miejsca w 2003 r. dla zespołu “Mazowszańskie nutki”: Eweliny Prokop w Gminnym Konkursie Młodych Talentów w Kowali;
  • III miejsce Julity Skórnickiej w powiecie w Konkursie Historyczno-Regionalnym “Postaci historyczne Ziemi Radomskiej (2003);
  • Zwycięstwo w powiecie i udział zespołu w składzie: Ewelina Prokop, Karolina Zaborska, Tomasz Mędrek, Patryk Towarek w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy “Supermózg” (2002);
  • I i II miejsce zespołu instrumentalno-wokalnego “Mazowszańskie nutki” w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Wakacyjnej (2002);
  • I i II miejsca zespołów w Gminnych Konkursach Ekologicznych;
  • III miejsce w Międzypowiatowej Olimpiadzie “Jestem małym Europejczykiem” (2004);
  • I miejsce w konkursie na program “Bezpieczna szkoła” – organizowanym przez Radę Powiatu i Starostwo Powiatowe w Radomiu (2001);
  • Wysokie miejsca (7. – laureat Daria Falkiewicz i 11. Ilona Iwańska – z języka polskiego oraz 11. Magdalena Parszewska – z matematyki) w ogólnopolskim konkursie ALBUS 2004 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie;/li>
  • I miejsce w międzyszkolnym (szczebel gminny) i międzypowiatowym konkursie literackim – “Tu, gdzie Kochanowski …”, zorganizowanym w kwietniu 2005 r w Kozienicach. Nasza drużyna ( Milena Ćwiek, Daria Falkiewicz, Magdalena Kowalczyk, Ilona Iwańska) przygotowywana przez Barbarę Markowską, Irenę Falkiewicz, Izabelę Tracz i Ewę Banaszczyk imponująco wypadła w kontekście szkół podstawowych i gimnazjalnych regionu. Nagranie z występem emitowała lokalna telewizja, a album prezentowano na specjalnej wystawie zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Kozienicach;
  • 4 nagrody główne w kolejnych (2000-2003) Spartakiadach Szkół Gminy Kowala;
  • Zdobycie certyfikatu “Szkoła z klasą” ( r.2003);
  • Wysokie wyniki sprawdzianów ministerialnych

Do osiągnięć szkoły należy niewątpliwie zaliczyć wzorową (w oczach obserwatorów i uczestników spoza szkoły) organizację konkursów gminnych i rejonowych (np.: Turniej Regionalny “My z Ziemi Radomskiej” w 2004 r., Spartakiad Szkół Gminy Kowala. Konkursów ekologicznych, ortograficznych, recytatorskich) a także przygotowanie imprez środowiskowych (np.: “Spotkanie po latach” i “Święto Szkoły” w r. 2002, uroczystość nadania imienia placówce w maju 2005 r., festyny rodzinne w 2006 i w 2007 r., imprezy środowiskowe (Dzień Babci i Dziadka), wigilie klasowe z udziałem rodziców, koncerty profesjonalne zespołów muzycznych i orkiestr z PSM im. Oskara Kolberga w Radomiu.

W naszej kronice znajduje się wiele zachwytów i ciepłych słów gości z zewnątrz (zwierzchników, kolegów z innych szkół, absolwentów, rodziców, dawnych pracowników itp.) na temat atmosfery, estetyki, wystroju szkoły, swoistego “genius loci”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>