Prymus Szkoły

Procedura przyznawania tytułu Prymusa Szkoły: Tytuł ten otrzymuje uczeń po zakończeniu 2 etapu kształcenia, który uzyskał najwyższą średnią ocen z 3 lat nauki w szkole. Cele nadania tytułu

  • Promowanie wysiłku i osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym i społeczności szkolnej.
  • Sprzyjanie rozwojowi osobowości poprzez współzawodnictwo na forum szkoły.
  • Rozwijanie poczucia samodzielności i odpowiedzialności w zdobywaniu wykształcenia.
  • Zachęcanie uczniów do współzawodnictwa w dalszej karierze szkolnej.

Dokumenty

  • Statut Szkoły
  • Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
  • Uchwała Rady Pedagogicznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach – Uchwała 11/04.

Dotychczas tytuł PRYMUSA otrzymali:

Weronika Wójcicka - (rok szkolny 2015/2016)

weronika   Uzyskała z trzech lat nauki średnią ocen 5,7, przy czym w klasie szóstej jej średnia wyniosła 5,92! Weronika reprezentowała naszą placówkę w licznych konkursach przedmiotowych oraz bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły. Niektóre z jej sukcesów to:

  • I  miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej;
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym (zespołowo);
  • III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Karta ze świąt”;
  • wyróżnienie w konkursie „Mój las” organizowanym przez LOP w Radomiu.

Weronika jest też laureatką licznych konkursów recytatorskich, zarówno na szczeblu szkolnym, gminnym jak i powiatowym, m.in. Gminnego Konkursu Recytatorskiego czy międzyszkolnego konkursu „Kochanowski, jakiego nie znamy”. Za działalność w Szkolnym Klubie Wolontariusza została wyróżniona podczas Gali Wolontariatu Gminy Kowala oraz otrzymała tytuł laureata Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Gala prymusów 2016

Martyna Kutkowska - (rok szkolny 2014/2015)

prymus Martyna Kutkowska

Gala prymusów 2015

Natalia Baćmaga - (rok szkolny 2013/2014)

natalka ramka

Osiągnięcia:

  • I miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Powstańczych i Patriotycznych
  • II miejsce w biegu wokół Południa
  • IV miejsce w Gminnym Konkursie Przyrodniczym
  • V miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej w 2013 roku
  • V miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej w 2014 roku
  • IV miejsce w I Półmaratonie Radomskiego Czerwca w 2013 roku
  • V miejsce w II Półmaratonie Radomskiego Czerwca w 2014 roku

Julita Kaczor – (rok szkolny 2012/2013)

julita ramka

  Osiągnięcia:

  • udział w II etapie XIII Radomskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez RODoN;
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym 2012;
  • wyróżnienie w IV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Profilaktycznym – „Szanuję zdrowie swe, nałogom mówię nie”;
  • I miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej w Młodocinie Mniejszym 2011;
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym 2010;
  • finalistka Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III;
  • I miejsce (zespołowe) w Gminnym Konkursie Ortograficznym 2009;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Gier i Zabaw (zespół kl. IIIa) 2009;

Sabina Jóźwiak – (rok szkolny 2011/2012)

sabina ramka

Osiągnięcia:

  • I miejsce w konkursie As Matematyczny
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Polonistycznym
  • Wyróżnienie w Konkursie Literackim MAK
  • Wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur
  • udział w II etapie Meridian Mathematics Competition;
  • III miejsce w Międzygminnym Konkursie Pływackim;

Izabela Mendrek – (rok szkolny 2010/11)

Osiągnięcia:

  • I miejsce w VI Regionalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej  “Kocham moją Ojczyznę”;
  • wyróżnienie w VI Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej  “Kocham moją Ojczyznę”;
  • wyróżnienie w literackim konkursie na recenzję książki MAK 2008;
  • IV miejsce i wyróżnienie w konkursie recytatorskim “Radom w poezji”;
  • II miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej w roku szkolnym 2010/11;
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym w roku szkolnym 2010/11;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego;
  • I miejsce w konkursie plastycznym “Malarska wizja utworów Marii Konopnickiej;
  • I miejsce w szkolnym konkursie literackim “Życie i twórczość Marii Konopnickiej”;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim “Portret nasz współczesny – Kowala 2009″;

Klaudia Kołodziejczyk – (rok szkolny 2009/10)

Osiągnięcia:

  • tytuł „Uczeń z klasą”;
  • wyróżnienia w Konkursie Matematycznym „Kangur” w latach 2008, 2009 i 2010;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w latach 2009 i 2010;
  • II miejsce w drużynowym konkursie „Bezpiecznie na drodze”;
  • wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym z okazji obchodów 700 rocznicy urodzin Kazimierza Jagiellończyka;
  • wyróżnienie w literackim konkursie na recenzję książki MAK- r. sz. 2008/2009;
  • III miejsce w konkursie „Bożonarodzeniowe klimaty w grafice komputerowej”;
  • III miejsce w konkursie „Wielkanocne klimaty w grafice komputerowej”.
  • III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym;
  • III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”;
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Czytelniczym;
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym;

Mateusz Makowski – (rok szkolny 2008/09)

mateusz_makowski

Osiągnięcia:

  • I miejsce w III Gminnym Konkursie Plastycznym „Wielkanocna Karta Świąteczna” Wiosna 2009;
  • II  i III miejsce w kolejnych edycjach konkursu na najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową: “BOŻONARODZENIOWE KLIMATY W GRAFICE KOMPUTEROWEJ”;
  • Udział w II etapie konkursu polonistycznego;
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

Agata Trelka – (rok szkolny 2007/2008)

Osiągnięcia szkolne:

  • “Uczeń  z klasą” (kategoria: “Jestem twórcą”);
  • I miejsce w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej;
  • Laureatka (zespołowo) Ogólnopolskiego Konkursu “W Polsce bije serce świata (N. Davies) – a czy twoje serce bije dla Polski?”;
  • Finalistka konkursu historyczno-regionalnego “Polacy w II wojnie światowej”;
  • III miejsce w Międzygminnym Konkursie Profilaktycznym “Szanuję zdrowie swe – nałogom mówię NIE”;
  • II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie na pocztówkę wielkanocną;

Nina Chodakowska – (rok szkolny 2006/07)

Osiągnięcia szkolne:

  • „Spartakiada Szkół Podstawowych Gminy Kowala” 2007, V miejsce
  • „Gminny Konkurs Ortograficzny” 2005, I miejsce

Paulina Podsiadły – (rok szkolny 2005/06)

Osiągnięcia:

  • Ortograficzna Corrida 2003” kategoria klasy I-III; III miejsce,
  • Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus” 49 miejsce z 3479,
  • „Szkolny Konkurs Ortograficzny” kategoria klasy V-VI; III miejsce,
  • „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” I miejsce,
  • „Szkolny Konkurs Recytatorski” kategoria klasy IV-VI; I miejsce,
  • „IV Konkurs Historyczno- Regionalny” VIII miejsce,
  • „Kangur”,
  • „Żyć Eucharystią” konkurs dla Szkoły Podstawowej w Roku Eucharystii,
  • „Jasnogórska Matka Boża” konkurs dla Szkoły Podstawowej w Roku Nawiedzenia,
  • „Turyn” konkurs plastyczny.

Daria Falkiewicz – (rok szkolny 2004/05)

Osiągnięcia:

  • Wyróżnienie w konkursie Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2oo1, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu i wydawnictwo „Guliwer” w Warszawie,
  • III miejsce w konkursie Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2oo3, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu, Porozumienie Wydawców Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży, Katolickie Radio Ave,
  • III miejsce w I Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej,
  • I miejsce i nagroda specjalna w Gminnym Turnieju Regionalnym „My z Ziemi Radomskiej” 2oo4,
  • LAUREAT VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka polskiego ALBUS 2oo4 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie,
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym,
  • I miejsce w II Olimpiadzie Polonistycznej.

Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu, gra na flecie poprzecznym i fortepianie. Należy do Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>