Świetlica szkolna

KARTA ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

REGULAMIN ŚWIETLICY

swietlica 1swietlica 2swietlica 3swietlica 4

 

KONKURS WIELKANOCNY

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, w świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy plastyczne. Pierwszy z nich to przyozdobienie według własnych pomysłów pisanki, która jest nieodłącznym elementem tych świąt, a drugi to wykonanie kartki z życzeniami wielkanocnymi. Prace zostały wykonane starannie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Pisanka:
I miejsce: Matylda Kaźmierczak
II miejsce: Maja Sulima
III miejsce: Karolina Niezgoda
Kartka z życzeniami wielkanocnymi:
I miejsce: Maja Spasińska
II miejsce: Paulina Pyrka
III miejsce: Matylda Kaźmierczak; Hubert Kwiecień

ZDROWO, SMACZNIE, KOLOROWO…

 

Rzeżucha stanowi jeden z głównych symboli Wielkiej Nocy. Zgodnie
z tradycją wysiewana jest w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Uznawana jest ona również za prawdziwą skarbnicę witamin, dlatego też uczniowie zdecydowali się zasadzić rzeżuchę w świetlicy szkolnej poznając przy tym, jak należy o nią dbać oraz w jakich warunkach powinna ona przebywać. Świetliczaki codziennie rano przychodzili i podlewali ją oraz obserwowali jak kiełkuje. Gdy rzeżucha już urosła, postanowiliśmy zrobić przepyszne, zdrowe, a także śmieszne kanapki. Uczniowie ze starszych klas z przyjemnością pomagali młodszym kolegom
w przygotowaniu posiłku.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Kto z nas nie czeka z utęsknieniem na wiosnę? Ciepłe słoneczko, zielona trawka, pierwsze liście na drzewach, świergot powracających ptaków…Tegoroczna wiosna niechętnie odsłania swoje oblicze, lecz w naszej szkole pamięta się o tym symbolicznie przełomowym w naturze momencie. Przygotowania do wiosny zaczęły się również w świetlicy szkolnej. Uczniowie opowiadali z czym kojarzy im się
ta pora roku, przypomnieli sobie, które ptaki do nas wracają, a także jakie kwiaty pojawiają się jako pierwsze. Świetliczaki zrobiły przepiękne krokusy z krepiny, które zdobią świetlicę szkolną. Zajęciom towarzyszyła również muzyka, która wprowadziła nas w wiosenny nastrój.

DZIEŃ DOBREGO HUMORU

Dnia 12.03.2018r. w świetlicy szkolnej odbył się “Dzień dobrego humoru”. Uczniowie witali każdą osobę w świetlicy wierszykiem: “Śmiech to zdrowie! Śmieję się ja, śmiej się i Ty!”.
Radosnych Świetliczaków zdobiła uśmiechnięta buźka i każdy mógł opowiedzieć śmieszną historię ze swojego życia lub ulubiony dowcip.
Najciekawszą pracą było wykonanie karykatury swojego przyjaciela. Uczniowie stworzyli także planszę pt. “Uśmiechnij się”, która była przeznaczona dla uczniów naszej szkoły, a także nauczycieli. Każdy mógł podejść i zabrać ze sobą trochę dobrego humoru.