Z życia przedszkolaków

Przygotowania do Wielkanocy

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich, toteż w naszym przedszkolu, 28 marca, odbyły się zajęcia poświęcone tradycjom oraz zwyczajom wielkanocnym. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną związaną z religijnymi obchodami Wielkanocy,
a następnie ochoczo wykonały ozdoby wielkanocne. Ważnym wydarzeniem tego dnia był również udział przedszkolaków w uroczystej akademii wielkanocnej.

Dzień Kobiet

 

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” – Pierre de Brantome.
8 marca wszystkie dziewczynki w naszym przedszkolu ogarnął wyśmienity nastrój.
A wszystko to za sprawą chłopców, którzy tego dnia zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Złożyli dziewczynkom życzenia, a także obdarowali upominkami i własnoręcznie wykonanymi tulipanami. Dzień Kobiet był dla naszych najmłodszych wychowanków doskonałą okazją do kształtowania nawyku obdarowywania innych drobnymi upominkami.

 

21 lutego – Dzień Języka Ojczystego

 

„Dbaj o język i mów poprawnie,
ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
bo kto nie ćwiczy często języka,

ten się w mówieniu potem potyka”.

21 lutego, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pod hasłem „Język ojczysty – lubię, znam, szanuję”. Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy o języku ojczystym oraz podnoszenie świadomości językowej naszych najmłodszych wychowanków. Przedszkolaki, przed przystąpieniem do głównych zadań dnia, wykonały ćwiczenia usprawniające narządy mowy, czyli gimnastykę buzi i języka, a następnie, podzielone na grupy, wzięły udział w zabawach językowych: głoskowały, sylabizowały, dzieliły zdania na wyrazy, tworzyły wyliczanki oraz rymowanki. Ostatnim zadaniem było wykonanie plakatu promującego język polski. ,,Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali“ – interpretacją słów Janusza Korczaka zakończyły się zabawy stymulujące rozwój językowy przedszkolaków.

Święto Zakochanych w naszym przedszkolu

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo dziś nadszedł dzień miłości…

W myśl słów wiersza dzień obchodów walentynek w naszym przedszkolu był pełen pozytywnych uczuć i wrażeń. Czerwień, jako symbol miłości, królowała w sali przedszkolnej, a każde dziecko miało na sobie czerwoną część garderoby. Przedszkolaki zapoznały się z historią i zwyczajami Święta Zakochanych. Wzięły również udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Wśród nich znalazły się: krejzole, czyli serduszkowe memory, zabawy ruchowe z balonami, quiz pt. „Czy rozpoznasz pary i małżeństwa Disneya?”. Szczególną atrakcją, cieszącą się dużym zainteresowaniem dzieci, było wykonanie kartek walentynkowych. Dzień miłości w naszym przedszkolu był dniem pełnym radości. Kochajmy się nie tylko od święta – taką ważną sentencją zakończyły się walentynkowe zajęcia w naszym przedszkolu.

To było niesamowite wydarzenie…

9 lutego, z okazji zbliżających się walentynek, w naszej szkole odbył się koncert pod hasłem „Po prostu miłość”. Ta piękna i poruszająca uroczystość zgromadziła nie tylko uczniów, ale także rodziców, babcie, dziadków, absolwentów oraz innych gości związanych ze szkołą. Na scenie kolejno pojawiały się zespoły, w których skład wchodzili uczniowie, rodzice, jak również nauczyciele. Tego wieczoru, zarówno repertuar wykonawców, jak i serca publiczności przepełniała miłość. Wśród występujących nie zabrakło również przedszkolaków. Naszych najmłodszych wychowanków reprezentowało trio, w którego skład wchodziły: Julia Fijałkowska, Amelia Dujko, Milena Ziółkowska. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę zespołu Exaited „Dziś Ci to powiem”.

Serdecznie gratulujemy małym wykonawcom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

 

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Zdrowa dieta, przestrzeganie higieny, regularna aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu – o tych aspektach pamięta każdy, kto na co dzień dba o zdrowie, i o tych właśnie ważnych sprawach dla naszego zdrowia – 6 lutego 2018 r. – mówiła zaproszona do przedszkolaków pani pielęgniarka. Nasi najmłodsi wychowankowie opowiedzieli także o swoich nawykach zdrowotnych, a następnie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały plakaty prezentujące zdrową i niezdrową żywność.